Лікар Інна Мальцева: наслідки синдрому хронічної втоми можуть бути набагато важчими, ніж багато хто уявляє.

Почуття втоми добре знайоме практично кожній дорослій людині, але проблема хронічної втоми є більш серйозним і небезпечним явищем, ніж перевтома. Інна Мальцева розповіла, що відчуття занепаду сил при синдромі хронічної втоми стає постійним та не припиняється після періоду відпочинку чи сну, а також супроводжується емоційними, психологічними проблемами – сльозливістю, підвищеною дратівливістю. Крім того, при хронічній втомі людини починає підбивати пам’ять.

“Проявляється підвищеною стомлюваністю з крайньою нестійкістю настрою, ослабленням самовладання, нетерплячістю, непосидючістю, порушенням сну, втратою здатності до тривалої розумової та фізичної напруги, непереносимістю гучних звуків, яскравого світла і різких запахів”, – повідомила медик.

Мальцева додала: якщо людина відчуває втому від нестачі відпочинку чи сну, вона може швидко відновитися, взявши паузу – наприклад, після двох-трьох днів відпочинку знову відчує, що готова повернутися до справ. У разі синдрому хронічної втоми таке «лікування» не приносить користі.

Якщо після тривалої відпустки людина йде на роботу стомленою або спустошеною, то, швидше за все, це астенічний синдром або емоційне вигоряння.

Фахівець зазначила, що хронічна втома нерідко виникає після періоду сильної напруги, перевантажень – це сигнал того, що організмом було перевищено наявні ресурси. Мальцева констатувала, що лікувати такий стан, як і депресію, потрібно у психіатра. Якщо його не коригувати, то можливі небезпечні наслідки: зокрема, у людини можуть загострюватись хронічні патології, розвинутися ішемічна хвороба серця, інсульт.