За словами фахівців, поширення захворюваності на цукровий діабет (ЦД) у світі набуло характеру «неінфекційної епідемії». За старими прогнозами ВООЗ, в 2025 році має бути зафіксовано близько 500 млн хворих на ЦД, проте ця цифра вже перевищена.

У людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу підшлункова залоза не може продукувати достатню кількість інсуліну, або організм не здатний адекватно використовувати його. В результаті підвищується вміст глюкози в крові, що призводить до пошкодження кровоносних судин та інших органів.

Найпоширеніші симптоми ЦД 2 типу – сильна спрага, сухість у роті, часте сечовипускання, підвищене відчуття голоду, слабкість і втома, дратівливість.

Якщо цукор не контролювати, значно підвищується ризик інфаркту, інсульту, захворювання нирок, імпотенції, порушень зору (включаючи сліпоту), гангрени.

Якщо у вас предіабет, то необхідні вживати заходів, щоб захворювання не вийшло з-під контролю. По-перше, слід контролювати вміст глюкози і холестерину, а також масу тіла. По-друге, регулярно займатися фізичними вправами.

Також потрібно постійно визначати вміст глюкози в крові в домашніх умовах за допомогою глюкометра, що допомагає коригувати свій режим харчування. Такий контроль дозволяє бачити, як знижується рівень глюкози в крові в міру зменшення маси тіла, а це дуже надихає.

Вважається, що при виникненні ЦД 2 типу грає роль генетична схильність. Однак найважливішим фактором виявилося ожиріння. Встановлено, що більше 80% з цукровим діабетом 2 типу мають надлишкову вагу.

Лікарі підкреслюють, що перебіг цукрового діабету 2 типу у величезній мірі залежить від самоконтролю. І ще: після 40 років всім слід контролювати вміст цукру крові і в сечі, навіть якщо явна симптоматика відсутня.