Лікар-терапевт Ольга Кашубіна розповіла, що організм дорослої людини досить добре визначає потрібну кількість води в спеку, але діти далеко не завжди правильно реагують на сигнали зневоднення.

Сьогодні часто можна почути думку про необхідність випивати не менше 8 склянок (приблизно два літри) води в день, оскільки це корисно для здоров’я, заповнення водного балансу. Лікар-терапевт Ольга Кашубіна розповіла в інтерв’ю радіо Sputnik, що будь-які штучно встановлені норми в цьому питанні зайві, оскільки організм самостійно заповнює нестачу вологи потрібною кількістю і робить це цілком ефективно завдяки природним механізмам регуляції.

«У нас в організмі досить непогано налаштований центр спраги. Тому немає нічого страшного в тому, щоб слідувати за своєю спрагою і нічого більше не робити – від цього ви не захворієте, навпаки, не будете себе втомлювати «водними тортурами» і гнатися за нормою, яка невідомо звідки взялася», – сказала в бесіді Кашубіна.

Однак дітям в умовах спеки потрібно періодично пропонувати воду, підкреслює лікар. За словами Кашубіної, діти часто не стежать за сигналами спраги, в результаті можуть раптово погано себе відчути.

“Діткам на прогулянці в спеку треба раз на півгодини пропонувати воду”, – поділилася рекомендацією терапевтка.