Вчені Кембриджа і Грінвіча розкрили, що повсюдне застосування масок ефективно в боротьбі з поширенням COVID-19, утримуючи його базовий показник репродукції нижче одиниці. Це дозволить запобігти другій хвилі коронавірусу і перемогти пандемію. Про це повідомляється в статті в журналі Proceedings of the Royal Society A.

Дослідження показали, що одні тільки обмежувальні заходи не допоможуть стримати повторні спалахи COVID-19. Але навіть саморобні маски з обмеженою ефективністю можуть істотно знизити швидкість передачі вірусу, якщо їх носить достатня кількість людей незалежно від симптомів. Якщо ж носіння масок поєднується з соціальним дистанціюванням і іншими обмежувальними заходами, то це дозволить впоратися з пандемією і викликаною нею економічною кризою раніше появи вакцини.

Читайте також:  П'ять хвороб, які можна визначити за голосом людини

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом через аерозоль з вірусними частинками SARS-CoV-2, які виділяються зараженими людьми при розмові, кашлі та чханні.

Одним з ключових показників здатності патогена викликати епідемію або пандемію є базовий показник репродукції, який дорівнює середньому числу осіб, заражаються носієм вірусу.

Для SARS-CoV-2 БПР оцінюється від 2 до 6,47. Щоб пандемія коронавірусу сповільнилася, необхідно, щоб показник був нижче одиниці.