Печінка виконує безліч важливих функцій. Вона бере участь в процесі детоксикації, обміні білків, жирів і вуглеводів, синтезує жовч, сприяє підтримці постійного складу крові.

За даними американського фонду боротьби із захворюваннями печінки, зберегти здоров’я цього найважливішого органу допомагає, в тому числі, збалансоване харчування. Воно має на увазі достатню кількість овочів, вживання цільнозернових продуктів, багатих клітковиною, нежирного м’яса птиці і риби. Також корисно захистити печінку від шкідливих продуктів, які руйнують її.

Солодка газована вода

Для здоров’я печінки слід уникати всього, що містить велику кількість цукру, відзначає Healthline. А в газованих напоях, до того ж, безліч інших інгредієнтів, які шкодять цьому органу. Це різні штучні хімічні добавки, ароматизатори і так далі.

Чіпси

Дослідження підтверджують, що вживання занадто великої кількості солі може негативно вплинути на функції печінки. Таким чином, великий пакет чіпсів, з’їдений за один присід, буде поганим варіантом для перекусу. Краще в принципі уникати промислово оброблених смажених продуктів, радить Eat This, Not That.

Алкоголь

Печінка допомагає організму “розщеплювати” алкоголь. Тому, коли людина випиває більше однієї його порції за короткий період часу, цьому органу доводиться працювати з подвоєною силою. Також краще не змішувати алкоголь з газованими напоями – це ще більше посилить навантаження на печінку.

Сухарики і крекери

Згідно з численними дослідженнями, продукти з рафінованими вуглеводами (наприклад обробленими зернами), цукром, кукурудзяним сиропом, з високим вмістом фруктози також надають сильне навантаження на печінку.

Ковбаси та інші м’ясопродукти

Велика кількість червоного м’яса шкідливо для печінки, також як і надлишок солі, якої в м’ясопродуктах часто не просто багато, а занадто багато. Тому ковбаси, шинку, різні м’ясні копченості слід їсти в помірній кількості. Більш корисна альтернатива – бутерброд з шматочком курки, індички або тунцем.

Консервовані фрукти

Згідно з дослідженням, проведеним в 2013 році, надмірне споживання фруктів сприяє надходженню в організм в надмірних кількостях фруктози. Це, в свою чергу, сильно шкодить печінці і навіть може привести до її ожиріння. Крім того, консервовані фрукти також зазвичай містять цукрові сиропи або цукор, що робить їх небезпечними подвійно.

Смажені продукти

Печінка страждає від картоплі-фрі та інших приготованих у великій кількості масла закусок і гарнірів особливо сильно. До того ж багато смажені страви, як правило, мають паніровку або містять велику кількість молочних продуктів, які також слід вживати в помірній кількості.