Жирова хвороба печінки може бути алкогольною або неалкогольною. Термін неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) використовується для позначення ряду станів, викликаних накопиченням жиру в цьому органі.

Вчені вважають, що визначити НАЖБП у пацієнта можливо навіть на ранній стадії. З цим можуть допомогти зовнішні чинники, пише британське видання Express з посиланням на NHS.

Як вважають вчені, у НАЖБП є загальні фактори ризику з пародонтитом-важкою інфекцією ясен, яка може привести до втрати зубів. Це спонукало дослідників вивчити зв’язок між НАЖБП та деякими захворюваннями порожнини рота у дорослих у США.

Фахівці об’єднали та проаналізували дані про здоров’я американців, зібрані в рамках програми соціального дослідження, проведеного Національним Центром Статистики охорони Здоров’я (NHANES), за період з 1988 по 1994 рік. У підсумку їм вдалося з’ясувати, що люди з пародонтитом і невилікуваним карієсом частіше хворіють НАЖБП.

Читайте також:  Названо незвичайний спосіб пожвавити інтимне життя в довгих відносинах

Проте вчені підкреслили ,що “результати вимагають додаткових досліджень, щоб краще зрозуміти взаємозв’язок між загальним здоров’ям і здоров’ям порожнини рота”. Дослідження були опубліковані National Library of Medicine.