Сіль займає перше місце серед продуктів, які ми приймаємо в щоденному раціоні харчування. Адже вона не тільки покращує смак страви, але має і функціональні обов’язки в роботі людського організму. До складу солі входять натрій і калій, які регулюють водний баланс в нашому організмі. Тому, сіль потрібна нам, щоб нормально жити.

Так історично склалося, що видобуток солі був не з легких процедур. І чим менше її було, тим бажання добути збільшувалося. В наш час пошук солі не займає великих праць. На прилавках магазинів її є в достатніх кількостях. І люди почали вживати її у великих кількостях, приблизно 3400 мг щодня. Асоціація серця в Америці рекомендує приймати не більше чайної ложки солі в день для дорослого населення. Це одно 1500-2400 мг. Якщо у вас збільшується тяга до солі, то це може сигналізувати про хвороби.

Причини, по яким хочеться багато солі

Часто ми чуємо одну фразу: сіль – це біла смерть. Адже вживання продукту у великих кількостях може призвести до летального результату. А його недолік – до збою роботи організму. Адже крім балансу води, сіль контролює м’язи. Тяга до солі може бути ознаками захворювань. Не варто ігнорувати той факт, якщо у вас раптово збільшилася норма даного продукту.

Читайте також:  Вітаміни для мозку: що приймати для профілактики когнітивних розладів?
Розглянемо кілька умов, які впливають на бажання вживання солі

1. В організмі людини не вистачає води (зневоднення)

Для нормальної роботи організму потрібно мати певний рівень рідини. Якщо цей рівень знижується, нижче здорового, тоді у вас з’являється тяга до солі. При цьому ви все більше вживаєте різного виду рідини.

Є й інші симптоми зневоднення, крім бажання солі: і холодна липка шкіра, відчуття запаморочення; мучать головні болі і постійна спрага; маленька кількість виділення сечі; перепад настрою; швидке серцебиття і спазми в м’язах.

2. Порушення електролітного балансу

З подачею рідини в організм потрапляють необхідні мінерали. З їх допомогою організм нормально функціонує. Натрій — один з мінералів, який є у складі солі. Якщо кількість мінералів або електролітів, як ще їх називають, не збалансоване, тоді будуть проявлятися такі симптоми: мучить головний біль; постійна нудота і блювання; відчуваєте постійну втому і брак сил; страждаєте різкими перепадами настрою; плутанина, яка проявляється у дрібницях; напади судом.

Читайте також:  Медики назвали корисний для здоров'я серця соус

3. Захворювання Аддісона

Наднирники виробляють гормони, без яких людині не вижити. Відсоток хворих хворобою Аддісона дуже маленький, адже це рідкісна хвороба. Вона призводить до зниження кількості гормонів, які виробляють надниркові залози людини. Люди, які страждають цим захворюванням, відчувають тягу до солі, і спостерігають такі симптоми: брак енергії і сильна втома; блідий колір шкіри і її липкість; знижений артеріальний тиск; відсутність апетиту і втрата ваги; діарея, яка триває довгий час; поява темних плям на обличчі; появи ран, на внутрішній частині щоки.

4. Напруга організму

З допомогою наднирників звільняється кортизол. Цей гормон відповідає за регуляцію артеріального тиску і реакцію на стрес. Дослідження показали, що люди, у яких високий рівень натрію, то у них звільняється менша кількість кортизолу при стресах. І бажання солі, може бути одним із способів, щоб побороти стрес.

5. Появи синдрому Бартеру

Пацієнти з ознаками синдрому Бартеру, страждають на нестачу натрію. Адже натрій, що надходить в організм з їжею, не може реабсорбуватися. Він виходить разом з сечею. Ці захворювання нирок дістаються при народженні, і симптоми з’являються в дуже ранньому віці. Вони включають в себе: маленьку масу людини; знижений тиск; напади судом та слабкість у м’язах; почуття необхідності часто мочитися; наявність каменів в нирках.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо пити мало води?

6. Вагітність жінок

Симптомами вагітності на ранньому періоді у жінок є блювання і діарея. Це може стати причиною зневоднення. А коли не вистачає рідини, то організму знадобляться мінерали, які впораються з дисбалансом. Вони є в складі солі.

7. ПМС (передменструальний синдром)

Перед критичними днями у жінок спостерігається ряд симптомів. Це різкі перепади настрою, безсоння, збільшується апетит. Бажання виникає з’їсти чогось солоненького або солоденького одночасно. Але не у кожної жінки виникають симптоми ПМС.

Бажання солі не викликано простою нашою примхою. Як виявилося, це глибоко не так. Адже за кожним великим хотінням може ховатися хвороба або нестача корисних речовин. Навчіться жити в гармонії зі своїм організмом, і вам забезпечена здорова старість.

Джерело: HeadInsider