Журнал The Lancet опублікував дані дослідження європейських учених, які свідчать про те, що смертність людей пов’язана з наявністю цукрового діабету, причому сильно залежить від того, в якому віці було діагностовано захворювання. До цього висновку фахівці прийшли, проаналізувавши медичну інформацію про майже 30 тисяч людей, хворих на цукровий діабет першого типу.

Зокрема, вчені з Гетеборзького університету встановили: жінки, у яких діабет був виявлений у віці до 10 років, жили на 17,7 років менше, чоловіки з тією ж характеристикою – на 14,2 роки менше.

Автори роботи зазначили, що ризик смерті від усіх причин у хворих на діабет першого типу людей вдвічі перевищує аналогічні ризики людей без діабету. Однак те, що на смертність від цього захворювання впливає вік його виявлення, було виявлено вперше.

Вчені протягом 10 років спостерігали за учасниками проекту, що були поділені на дві групи: які хворіють на діабет і здорових. З двох груп за цей час померли понад 1400 осіб.

Дослідники з’ясували, що у людей з групи діабетиків ризик отримати важке захворювання серцево-судинної системи в 30 разів вище, ніж у добровольців з другої групи. Особливо вразливі, як виявилося, перед хворобами серця жінки: їх ризик розвитку коронарної недостатності у 60 разів вище, а інфаркту міокарда – в 90 разів вищий порівняно з жінками без діабету.