Дослідники виявили ефективний спосіб виявлення людей, які брешуть. Для цього потрібно стежити за роботою їхнього мозку.

Вчені виявили новий і досить простий спосіб виявлення брехні в режимі реального часу без будь-яких детекторів. Для розуміння його механізму вкрай важливо розібратися з тим, що взагалі відбувається з мозком, коли ми брешемо.

Попередні дослідження з цього досить цікавого питання вже показували, що під час брехні мозок працює більш ретельно, і це підвищує споживання енергії, тимчасово знижуючи наші когнітивні навички.

І ось під час нового дослідження вчені з Університету Портсмута подумали про те, як використовувати всі ці дані для виявлення брехунів.

Читайте також:  Сигнал деменції: швидкість ходьби вказує на зниження когнітивних функцій

Вони попросили добровольця поділитися своєю думкою з приводу найактуальніших тем у Великій Британії, включаючи Брекзит, колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона та реакцію влади на коронавірусну пандемію. Потім добровольців поділили на дві групи, в одній брехали, а в іншій говорили правду.

Усіх їх вислуховували найдосвідченіші психологи, які чудово виявляли брехунів. Результати показали, що дурні люди гірше справлялися з наступними тестами на згадку, в яких вони повинні були запам’ятати номери автомашин, порівняно з тими, хто говорив правду і не дуже хвилювався.

Отже, виявлення брехні людині при проголошенні нею якоїсь інформації треба давати друге завдання. З ним вона впорається набагато гірше за ту людину, яка менше хвилюється і говорить правду.

Читайте також:  Чому засмагати – це шкідливо?