Сон на лівому боці може бути кращим для людей, схильних до хропіння.

Гарний нічний сон є важливим для мого здоров’я. Те, в якому положенні тіла спить людина, може мати велике значення. Медичні експерти порталу Medical Daily радять звернути увагу на переваги, які дає сон на лівому боці.

Знімає печію. Тим, у кого печія виникає після особливо рясної чи гострої їжі, рекомендується спати на лівому боці – у такій позі симптоми печії слабшають (сон правому боці може посилювати їх).

Допомагає не хропіти. Пацієнтам, які страждають на синдром обструктивного апное уві сні і схильним до хропіння, також краще засинати, повернувшись на лівий бік.

Покращує травлення. Вважається, що під час сну на лівому боці покращується перистальтика кишечника, оскільки природна гравітація сприяє більш ефективному виведенню їжі з тонкої кишки у товсту.

Підтримує здоров’я серця. Коли людина спить на лівому боці, гравітація приймає він частину навантаження, яку відчуває серце. Таким чином краще здійснюється лімфатичний дренаж, знижується схильність до набряків.

Покращує стан селезінки. Селезінка – ще один орган, на який позитивно впливає лівий сон завдяки тому, що під дією сили тяжіння полегшується дренаж.

Допомагає лімфатичній системі. Ліва сторона тіла є домінуючою лімфатичною стороною. Під час сну на лівому боці фільтрація токсинів, лімфатичної рідини та відходів відбуваються набагато ефективніше, ніж при сні на правому.

Покращує кровообіг. Коли тіло повернуто на ліву сторону, знижується тиск на праву порожню вену (найбільшу вену в тілі). Це позитивно впливає на кровообіг і корисно, якщо є варикозне розширення вен.