Для більшості людей ходьба є найпростішим видом тренування, що не вимагає ніякого додаткового обладнання, крім пари зручного взуття. Нові дослідження показують, що така активність позитивно позначається на здоров’ї і довголітті.

Проаналізувавши дані про здоров’я 50 тис. чоловік, вчені прийшли до висновку, що переконання про користь 10 тис. кроків в день невірно. За їх словами, ризик передчасної смертності у людей середнього віку знижують вже 7000 кроків на день.

Згідно з дослідженням, учасникам у віці 60 років і старше не потрібно багато ходити, щоб залишатися здоровими, – достатньо 6000-8000 кроків. Більша кількість не принесло ніякої користі для довголіття.

За словами вчених, в ході роботи вони помітили, що ризик передчасної смерті поступово знижувався в міру збільшення кроків, проте на позначці 8000 він зупинився. При цьому ніякого зв’язку між швидкістю ходьби і загальною кількістю кроків виявлено не було. Це означає, що збільшення частоти серцевих скорочень при ходьбі необов’язково для збільшення тривалості життя.