Неприємний запах з рота хоча б раз у житті переслідував кожну людину. Причин такої проблеми може бути декілька. Саме про них сьогодні і піде мова. Ну і звичайно, ми розповімо, як позбутися від відразливого аромату і чи можна йому запобігти.

Причини неприємного запаху з рота

В першу чергу, щоб зрозуміти причину неприємного аромату з рота, потрібно перевірити стан ясен і зубів. Як правило, він з’являється через невилікуваний карієс. Нерідко також утворюються інші зубні захворювання, наприклад, гінгівіт і пародонтит. Серед симптомів, які їх супроводжують, є і несвіже дихання.

Також неприємний запах може утворитися за композитів хімічного затвердіння. Після того, як встановлені пломби, не можна їсти протягом двох годин. Через пористу структуру композити схильні накопичувати бактерії, саме звідси і з’являється поганий запах. Нерідко пломби з амальгами теж призводять до несвіжого диханню. Ясна навколо зуба синіють через надходження іонів металу і запалюються, а це провокує запах. Також погано виготовлена коронка може призвести до «аромату», коли між нею і яснами накопичується наліт, що провокує цю проблему.

Часто неприємний запах з рота є наслідком неправильної або поганої гігієни порожнини рота. Частинки їжі, що застрягли між зубами, провокують заселення бактерій, гниття. Тепер нескладно зрозуміти, звідки утворилася проблема. Гігієна рота передбачає чищення зубів двічі на день, а також регулярне використання зубної нитки або іригатора. Також для позбавлення запаху можна використовувати ополіскувачі для ротової порожнини.

Читайте також:  Офтальмолог попередила про шкоду нового тренду з TikTok

Сухість у роті теж призводить до неприємного запаху. Справа в тому, що слина є важливим компонентом — вона захищає порожнину рота від бактерій, очищаючи її. До сухості наводять різні причини — стрес, зневоднення, деякі хвороби і прийом певних ліків.

Після видалення зуба може утворитися неприємний аромат. В цьому винна рана зі згустками крові, яка залишається після цієї медичної процедури. В такий час треба дотримуватися гігієни рота, щоб запобігти засиллю бактерій.

Але причин утворення неприємного запаху набагато більше, і не всі вони криються у роті. Іноді він може з’явитися через стреси або гормональних зрушень. Нерідкі випадки появи аромату в роті під час вагітності, в підлітковий період менопаузи. Цього не треба лякатися, всі проблеми вирішувані.

Також запах з рота безпосередньо пов’язаний зі станом шлунково-кишкового тракту. При виникненні деяких захворювань цієї системи він практично неминучий. До них відносять гастрит, підвищену або знижену кислотність шлунка, виразкову хворобу.

Ще з «душком» можуть бути запущені захворювання верхніх дихальних шляхів, як то: запалення піднебінних мигдалин, фарингіт.

Ну і наостанок, варто віддати належне іншим факторам, що провокують утворення неприємного аромату з рота. Це шкідливі звички — алкоголь та куріння. Також нерідко вживання кави впливає на появу причини, яка вас так турбує. Єдиним рішенням проблеми в даному випадку буде кинути всі згубні звички.

Читайте також:  Японські вчені розкрили небезпеку модних дієт
Профілактика неприємного аромату з рота

Виходячи з усіх вище названих причин, очевидним профілактичним методом буде дотримання гігієни порожнини рота. Необхідно щодня чистити зуби два рази — зранку і ввечері. Слід не забувати про використання зубної нитки, яка буде справлятися з очищенням міжзубних проміжків.

Не зайвим буде використання ополіскувач для рота. Тільки необхідно брати такий, який дозволить не просто замаскувати неприємний аромат, а буде запобігати його появі.

Як позбутися від неприємного запаху з рота

Але що ж робити, якщо ви і гігієну рота дотримуєтесь, і шкідливими звичками не страждаєте, а запах все одно є? Існує кілька методів, які дозволять істотно поліпшити ситуацію.

Знайте, важливо не тільки чистити самі зуби, але і все, що знаходиться в роті. Після процедури чищення зубів обполосніть щітку від пасти, а потім обережними круговими рухами пройдіться по піднебінню, язику, внутрішній поверхні щік. Це дозволить всій слизовій ротової порожнини позбутися від відмерлих клітин епітелію, які провокують розмноження бактерій.

Не буде зайвим мати дві щітки — ранкову і вечірню. Справа в тому, що бактерії відмінно себе почувають у вологому середовищі, а та щітка, якою ви користувалися вранці, може не висохнути до кінця. Їй потрібна на це ціла доба. Тому краще використовувати дві різні щітки, щоб бути впевненими в тому, що ви не будете знову заносити в свій рот ранкові бактерії.

Читайте також:  Запах чистого тіла відлякує комах

Також варто використовувати рекомендації по вибору щітки. Вранці слід використовувати з м’якою щетиною, адже на зубах практично немає нальоту. А ввечері — напівжорстку або жорстку зубну щітку, яка відмінно впорається з нальотом, який скупчився за цілий день.

Бажано чистити зуби взагалі після кожного прийому їжі. Для цього не обов’язково використовувати пасту, достатньо просто пройтися щіткою, яка очистить зуби від залишків їжі. Не забувайте і про зубну нитку для прочищения міжзубного простору. Немає під рукою щітки або нитки? Пожуйте жуйку, але не більше чотирьох хвилин.

До речі, стоматологи вважають, що електрощітки набагато ефективніше за звичайні. Справа в тому, що вони виконують кругові рухи, не даючи шансів бактеріям і нальоту вціліти.

Також під час боротьби з запахом з рота краще використовувати лікувальну зубну пасту, в складі якої є хлоргексидин. Завдяки цій речовині можна запобігти утворенню запальних процесів. До того ж хлоргексидин чинить антисептичний ефект. Після використання такої пасти бактерій буде в стократ менше.

Крім того, ви можете використовувати відвари ромашки, шавлії, які теж надають антисептичну дію. В ідеалі такі полоскання треба виконувати після кожного прийому їжі і після кожного чищення зубів.

Пам’ятайте, що саме від гігієни порожнини рота залежить те, який аромат ви вивергаєте. Дотримуйтесь профілактичних заходів, щоб не допустити утворення проблеми. Адже простіше запобігти, ніж потім лікувати.