Якщо у вас у звичку увійшло щодня вживати бургер із картоплею фрі, то це може на 28% прискорити зниження інтелекту. Такого висновку дійшли вчені з Університету Сан-Паулу в Бразилії під час спостережень за 10 000 осіб протягом 10 років.

Вживання фастфуду в щоденному режимі або хоча б двох сосисок щодня підвищує ризик зіткнутися із хворобою Альцгеймера, як встановили бразильські вчені. Вони спостерігали за 10 000 осіб протягом 10 років і виявили, що ті, хто отримував чверть добової дози калорій від переробленої їжі, включаючи нагетси та газовану воду, мали на 28% прискорений показник зниження когнітивної діяльністю, порівняно з тими, хто їв мінімум. порожніх калорій. З віком різні показники нашого інтелекту, на жаль, знижуються, і це природно, але в деяких із нас швидкість цього процесу вища через ті чи інші фактори.

Автори дослідження у зв’язку з цим закликають людей готувати їжу самостійно та налягати на неперероблені продукти харчування на зразок злаків, овочів та риби. Наприклад, 58% середньостатистичних американців перебувають на дієті з перероблених продуктів, а Канаді їх щонайменше 48%. Підвищений вміст цукру, солі та жиру в переробленій їжі та призводять до більш швидкого погіршення показників інтелекту.

Це з тим що «порожні» калорії викликають запальні процеси. У дослідженні взяли участь 10 000 осіб, за якими спостерігали у період з 2008 до 2019 року. Середній вік учасників дослідження становив 51 рік, вони мешкали у 6 бразильських містах. Кожен отримував приблизно 785 калорій за добу від перероблених продуктів харчування. Три чверті отримували понад 20% добової дози калорій від шкідливої ​​їжі, а в деяких людей цей показник становив 75%.