Синдром раптової смерті відомий як похмурий феномен серед немовлят, але також йому піддаються дорослі люди – у цьому разі відбувається несподівана зупинка серця.

Про те, які особливості відрізняють синдром раптової смерті, розповів в інтерв’ю невролог Сергій Длін. Лікар нагадав, що цей синдром іноді обриває життя дуже маленьких дітей – у немовлят виникає асфіксія, при цьому відсутні її передумови чи супутні ознаки. Тобто дитина «просто перестає дихати».

Але на синдром раптової смерті можуть зазнавати і дорослі люди, попередив медик. За словами невролога, у його жертв виникає зупинка серця, чому передує порушення його харчування кров’ю.

Це тромбоз судин, які живлять серце, або спазм. У будь-якому випадку, це недостатнє надходження крові до м’яза, що веде до інфаркту», – повідомив Сергій Длін.

Чому ж порушується кровообіг серцевого м’яза, через який гине людина?

Длін зауважив, що одним із факторів схильності до раптових гострих серцевих патологій є спадковість, уроджені аномалії. Також на неї впливають наявні хронічні кардіологічні та судинні порушення, шкідливі звички, безсоння, наявність цукрового діабету. Крім того, на серце руйнівно впливають негативні, тяжкі емоції.

“Хронічний стрес може помітно підвищити ризик миттєвої загибелі”, – констатував лікар.