ГоловнаНовини Здоров'яШість ліків, які небезпечні для людей похилого віку

Шість ліків, які небезпечні для людей похилого віку

Як повідомив провідний терапевт і лікар швидкої допомоги з Сан-Франциско Пет Салбер, особливу небезпеку для літніх людей становлять ліки, які потім погано виводяться з нирок.

Таблетки

У США через неправильне застосування лікарських препаратів щорічно вмирають близько 1,5 млн осіб, більшість з яких-літні.

Існує шість видів небезпечних для них ліків, серед яких — препарати від цукрового діабету з тривалим періодом напіввиведення.

Лікар радить з обережністю ставитися до прийому антихолінергічних засобів, які можуть призвести до запорів і затримки сечовипускання. При цьому у літніх людей спостерігаються і когнітивні порушення.

Антихолінергічні препарати (холінолітики, гангліоблокатори, холіноблокатори, міорелаксанти) – лікарські препарати, які блокують рецептори і ацетилхолін.

Читайте також:  Експерти розповіли, як схуднути без дієт і спорту

Також, на думку Салбера, небезпека для літніх людей представляють міорелаксанти, призначені для зниження тонусу скелетної мускулатури. Вони можуть викликати нудоту, запаморочення, запор або пронос.

Для людей у віці небажаним є прийом мінеральної олії, зазначив лікар. Справа в тому, що в ній міститься аспірин, що підвищує ризик розвитку пневмонії.

Медик радить проявляти обережність з бензодіазепінами, так як вони провокують когнітивні порушення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News