Як повідомив провідний терапевт і лікар швидкої допомоги з Сан-Франциско Пет Салбер, особливу небезпеку для літніх людей становлять ліки, які потім погано виводяться з нирок.

У США через неправильне застосування лікарських препаратів щорічно вмирають близько 1,5 млн осіб, більшість з яких-літні.

Існує шість видів небезпечних для них ліків, серед яких — препарати від цукрового діабету з тривалим періодом напіввиведення.

Лікар радить з обережністю ставитися до прийому антихолінергічних засобів, які можуть призвести до запорів і затримки сечовипускання. При цьому у літніх людей спостерігаються і когнітивні порушення.

Антихолінергічні препарати (холінолітики, гангліоблокатори, холіноблокатори, міорелаксанти) – лікарські препарати, які блокують рецептори і ацетилхолін.

Читайте також:  Про небезпеку "вчорашніх" макаронів розповіла дієтологиня

Також, на думку Салбера, небезпека для літніх людей представляють міорелаксанти, призначені для зниження тонусу скелетної мускулатури. Вони можуть викликати нудоту, запаморочення, запор або пронос.

Для людей у віці небажаним є прийом мінеральної олії, зазначив лікар. Справа в тому, що в ній міститься аспірин, що підвищує ризик розвитку пневмонії.

Медик радить проявляти обережність з бензодіазепінами, так як вони провокують когнітивні порушення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News