Деякі продукти дуже шкідливі для зубів і ясен. Стоматолог Софія Н. Моргем пояснила, що кисла, солодка і просто вуглеводна їжа може прискорити їх руйнування. За її словами, деяка їжа містить необхідні поживні речовини, які допомагають відновити баланс мінералів і зберегти зуби міцними.

Вона підкреслила, що текстура їжі теж впливає на здоров’я порожнини рота. Стоматолог розповіла, що горіхи, цукерки, насіння і попкорн можуть збільшити ризик пошкодження зуба.

За словами Моргем, деяка їжа навіть допомагають очистити зуби і зменшити утворення зубного нальоту. Наприклад, сирі овочі і гострий сир. Стоматологи також рекомендують додавати в свій щоденний раціон продукти, що містять кальцій, фосфор і вітаміни А, С і D.

Представник Національної академії харчування і дієтології Ясі Ансарі вважає, що кальцій відмінно підходить для міцних зубів і кісток. Тому доктор радить вживати йогурт, соєві напої, молоко, тофу, капусту і мигдаль.

Що стосується властивостей фосфору і вітаміну D, то вони допомагають зробити кальцій більш ефективним. Фосфор захищає зуби, утримуючи корисні речовини всередині. Він міститься в таких продуктах, як як яйця, горіхи і боби.

Вітамін D, у свою чергу, збільшує здатність поглинання кальцію. Його можна отримати з молока і жирної риби, повідомляє Well+Good.

Стоматологи вважають, що людина повинна вживати продукти, багаті вітамінами А і С. Гарбуз, солодка картопля і морква є відмінними джерелами вітаміну А.

Для вітаміну С лікарі радять додати в свій раціон помідори, болгарський перець, манго і цитрусові. Однак потрібно бути уважнішими до цитрусових, так як їх надмірне споживання може привести до пошкодження зубної емалі.