Як з’ясувалося, раптові зміни фізичної активності пов’язані з ризиком травм і можуть вказувати на швидку смерть.

Група медиків з США і Канади розповіла про результати свого дослідження, яке тривало 13 років. Вчені зробили цікаві висновки, спостерігаючи за фізичною активністю добровольців. Під час дослідження 1275 осіб похилого віку носили спеціальні монітори для відстеження активності.

Коли були оброблені результати з’ясувалося, що раптові зміни фізичної активності можуть бути тривожною ознакою. Добровольці, які випадковим чином демонстрували збільшення активності або її зниження, були більш схильні до ризику травм, втрати самостійності і смерті.

Ті, у кого була нетипова картина фізичної активності, вмирали в 1,6 частіше, ніж учасники експерименту, у яких під час дослідження не було сплесків активності або її спаду. Крім того, до кінця експерименту в цій групі було відзначено багато випадків травм та інвалідизації.

Як вважають фахівці, незвичайна активність може бути пов’язана з деменцією та епілепсію – обидві ці хвороби позначаються на якості життя і його тривалості. Щоб з’ясувати, в чому саме полягає зв’язок між ризиком смерті і руховою активністю, будуть потрібні додаткові дослідження.