З погляду психологів ці шість моделей поведінки часто заважають людям жити щасливим життям.

Скарги. Постійне скиглення і нарікання випромінюють негативну енергію, що часто негативно позначається не тільки на власному самопочутті, а й на оточуючих. Хоча розмови про труднощі життя допомагають позбутися занепокоєння, можна непомітно собі зануритися в них – як і в жалю до себе, який вони викликають.

Завищені очікування. Грандіозні та амбітні ідеї можуть бути мотивуючими, але також слід враховувати, що життя іноді будує власні плани. У ній завжди можливі невдачі та втрати, до цього потрібно вміти ставитися філософськи. Інакше невідповідність реальності мріям та уявленням може стати дуже болючим ударом і заважати бути щасливим.

Порівнювання себе з іншими. За часів соціальних мереж майже неминуче порівнювати своє життя із життям інших. Але це порівняння несправедливо, тому що досвід у всіх різний, і ви ніколи не знаєте, через що інша людина могла пройти, щоб досягти того, що вона має зараз. Крім того, найчастіше чуже ідеальне життя – це швидше видимість, ніж реальність.

Нездатність жити тут і зараз. Не треба відмовлятися від звички будувати плани на майбутнє, але світ мінливий, і планам не завжди збувається. Якщо ви розумієте, що у вашому житті завжди важливий зараз, ви зробили великий крок на щастя, наголошують психологи.

Говорити про себе зневажливо. Багато людей є найжорсткішими критиками себе. У довгостроковій перспективі така модель поведінки може спричинити сильний стрес і зробити нещасним. Замість самокритики та самоїдства частіше запитуйте себе: «Що б я сказав собі, якби був моїм найкращим другом?».

Занадто мало подяки. Часто, оцінюючи своє життя, люди акцентують увагу на тому, чого ще не досягли чи не повчили. Тим часом для більшого задоволення життям потрібно частіше цінувати те, що ми вже маємо. Причому це можуть бути дуже маленькі речі або навіть звичайні для нас повсякденні ситуації, такі як пробудження у теплій постелі, наявність води у крані чи їжі у холодильнику. Чим частіше ви дякуєте долі за них, тим сильнішим буде відчуття благополуччя.