За даними фахівців Міланського університету, які були опубліковані вченими в журналі BJU International, розвитку чоловічого безпліддя можуть сприяти діабет другого типу і розлади метаболізму. Вчені відзначають, що в багатьох випадках причина безпліддя залишається невідомою, так як наукою ще недостатньо добре вивчені генні механізми цього порушення.

Дослідники заявили про те, що приблизно 15%, що страждають безпліддям чоловіків, знаходяться в переддіабетичному стані, при цьому не здогадуючись про те, що в їх організмі розвивається дисфункція. У таких представників сильної статі, за їх словами, спостерігається низька якість сперми і підвищена концентрація гормону FSH, яка впливає на розмноження статевих клітин.

Фахівці з’ясували це, коли аналізували випадки звернень чоловіків в репродуктивні клініки Мілана. Раніше вже було помічено, що безпліддя супроводжують порушення в роботі судин і серця. Тепер медики схиляються до того, що внести в список причин безпліддя ще одну проблему зі здоров’ям – діабет другого типу.

Наприклад, виявилося, що у чоловіків-діабетиків в 2-3 рази частіше присутні низький рівень тестостерону, а також ідіопатична азооспермія (відсутність сперматозоїдів в еякуляті).

«Порушення в роботі підшлункової залози, підвищений вміст глюкози в крові в поєднанні з спадковими захворюваннями і запальними процесами приводить до того, що дорослі чоловіки втрачають здатність до народження здорового потомства», – така гіпотеза авторів дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ БЕЗПЛІДДЯ, ЯКІ ВАС ЗДИВУЮТЬ

6 ОЗНАК ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ

Джерело: МедікФорум