Багато людей, які дотримуються незбалансованого харчування, страждають від випадання волосся (заодно і ламкості нігтів).

Наступні шість продуктів, за даними досліджень, входять до особливо важливих для густого волосся постачальників поживних речовин.

Курячі яйця. Є чудовим джерелом біотину, який необхідний для виробництва білка кератину, що надає волоссю силу і блиск. Також яйця містять цинк і селен, які стають втричі кориснішими саме в поєднанні.

Червоний перець. Містить у великих кількостях два важливі вітаміни для волосся (і нігтів): вітамін С та бета-каротин (попередник вітаміну А). Вітамін С сприяє виробленню колагену, що важливо для довговічності волосся, його опору розриву. У той же час ця поживна речовина запобігає окислювальному стресу, який може сприяти випаданню волосся і передчасному посивінню. Вітамін А також забезпечує здорове вироблення шкірного сала, завдяки чому волосся не стає ні занадто жирним, ні занадто сухим. З іншого боку, нестача вітаміну А призводить до випадання волосся.

Цільнозерновий хліб. Є одним із чудових джерел цинку, при нестачі якого немає повноцінного зростання клітин. Волосся складається з клітин, які ростуть і діляться особливо швидко, їм необхідне постійне постачання цинку. Мінерал також підтримує нормальний цикл відновлення та, таким чином, ефективно захищає від випадання волосся.

Олія зародків пшениці. Столова ложка олії зародків пшениці покриває добову потребу організму у вітаміні Е, необхідного, крім іншого, для блискучого та густого волосся. Він стимулює фолікули добре розвиватися і виробляти густе, зносостійке волосся. Дослідження показали, що люди, які страждають на випадання волосся, часто мають низький рівень вітаміну Е.

Вівсянка. Одним з найважливіших будівельних матеріалів, що забезпечують міцність та еластичність шкіри, волосся та нігтів, є кремній (кремнієва кислота). Крім кремнію, вівсянка дає організму та цінні білки, які також необхідні для здорового росту волосся.

Субпродукти (печінка). Є чудовим харчовим джерелом заліза – мікроелемента, що забезпечує доставку достатньої кількості кисню до кожної окремої клітини. Дефіцит заліза тісно пов’язаний з випаданням волосся, тоді як хороший запас сприяє зростанню та відновленню пошкоджень.