Вважається, що після 30 років здоров’я починає швидко погіршуватися. Але наука доводить протилежне. Щоправда, для цього потрібно дотримуватись кількох правил.

У 20 років ви можете вести максимально нездоровий спосіб життя і при цьому добре виглядати. А ось у 30 років уже так не вийде. Ви набиратимете вагу, якщо споживатимете більше калорій, ніж спалюватимете, а ваші кістки будуть витончуватися.

У дослідженні, опублікованому у виданні Current Opinion In Clinical Nutrition And Metabolic Car, наголошується, що один із наслідків вікових змін – це мимовільна втрата м’язової маси, сили, функцій. Називається все це саркопенією. Відомо, що після 30 років м’язова маса зменшується на 3-8% кожне десятиліття, а після 60 років ця швидкість ще більше збільшується, пише BBC Science Focus.

Але ви все ще можете щось зробити з цим.

Їсти більше клітковини. Це дозволить вам уникнути розвитку хвороб серця, цукрового діабету та загалом зберегти кишечник у хорошому стані, зменшіть ймовірність інсульту. До того ж клітковина знижує рівень запалення в кишечнику, а через запалення можуть виникнути запальне захворювання кишечника та колоректальний рак. Згідно з аналізом 2015 року, кожні 10 г клітковини знижують ризик смертності на 10%.

Зміцнювати м’язи та розтягуватися. Американський коледж спортивної медицини та Американська кардіологічна асоціація радять ходити на тренування зі зміцнення м’язів та гнучкості двічі на тиждень. Це дасть вам змогу підтримати здоров’я. До того ж відомо, що з віком людина втрачає масу м’язів. Також вважається, що динамічна розтяжка краща, ніж статична.

Стежити за сном. Сон допомагає зміцнити фізичне та психічне здоров’я людини. Поганий сон може призвести до неприємних наслідків для здоров’я, у тому числі підвищеного ризику розвитку діабету, гіпертонії, депресії, ожиріння, виникнення інсульту або серцевого нападу. Крім того, за недосипання послаблюється імунітет, погіршується настрій, розумові функції, додає професор Шона Халсон з Австралійського католицького університету.

Багато рухатись. Це абсолютно точно допоможе продовжити життя. Згідно з одним дослідженням, у людей, які вели малорухливий спосіб життя, шансів померти рано були на 60% більше, ніж у активної групи. Наукові дослідження, опубліковані в Британському журналі спортивної медицини, показали також, що ймовірність передчасної смерті підвищується на 5% з кожним додатковим годинником сидіння. Тому просто намагайтеся загалом більше рухатися.

Гуляти на природі. Вчені виявили, що з майже 20 тисяч британців ті, хто проводив на природі на тиждень більше двох годин, мали стабільно найкраще самопочуття та здоров’я. Допоможуть у цьому просторі поряд із водоймами, парки тощо.

Спілкуватися з іншими. Згідно з метааналізом 2010 року, соціальна підтримка підвищує виживання людей на 50%. Крім того, дослідження, опубліковане в Science, продемонструвало, що відсутність соціальних зв’язків шкодить сильніше здоров’ю, ніж куріння, ожиріння та підвищений кров’яний тиск. Також у наукових працях самотність пов’язують із низкою фізичних та психічних хвороб. У тому числі з ожирінням, серцево-судинними захворюваннями, високим кров’яним тиском, хворобами Альцгеймера, депресією, смертю.