У дослідженні, опублікованому в журналі Neurology, вчені з’ясували, як наявність або відсутність гіпертонії та цукрового діабету з віком впливають на ризик інсульту. З’ясувалося, іноді цей ризик може знижуватися.

У новому дослідженні брали участь 28 235 осіб. У них до початку дослідження ніколи не було інсульту. В середньому спостерігали за ними вчені протягом 11 років.

Під час проведення дослідження вчені зареєстрували 1405 інсультів протягом 276074 людино-років. Людино-роки – це кількість людей, які беруть участь у дослідженні, а також кількість часу, яку кожен учасник проводить в експерименті, пише Medical Xpress.

Далі всіх учасників поділили на три вікові групи. До молодшої увійшли ті, кому 45-59 років, до середньої – ті, кому 60-70 років, до старшої – люди віком 74+.

У учасників із цукровим діабетом з молодшої групи ризик інсульту був приблизно вдвічі вищим, ніж у їхніх ровесників без діабету. А у людей, які страждають на діабет, зі старшої вікової групи цей ризик був вищим на 30% у порівнянні з людьми того ж віку, у яких не було діабету.

Крім того, експерти виявили, що у людей з підвищеним кров’яним тиском молодшої групи ймовірність інсульту на 80% вища, ніж у людей того ж віку без гіпертонії. У старшій групі цей ризик знижувався до 50%.

Також виявилося, що у темношкірих людей з молодшої групи ризик виникнення інсульту вищий у порівнянні з білими учасниками цієї групи. Однак ця різниця стала меншою у старшій віковій групі.