Ароматизатори, барвники, консерванти, загусники – всі ці добавки роблять їжу привабливою для споживача. Не всі з них безпечні, деякі речовини можуть провокувати алергію, пошкоджувати органи, викликати рак.

Барвник. Повністю натуральних барвників існує дуже мало, – основну частку цих добавок, використовуваних виробниками продуктів харчування, становлять синтетичні речовини.

Жовті барвники Е102, Е104, Е110. Шкірний висип і респіраторні розлади – це хвороби, які може викликати E102 (тартразин). Вченими ведуться обговорення про можливий канцерогенний ефект цього барвника.

З приводу добавки E104 є дані про те, що вона може викликати у дітей гіперактивність з дефіцитом уваги. Крім того, E104 сприяє псевдоалергії. Це алергія, яка має тільки симптоми класичної алергії, але не викликає ніякої імунологічної реакції.

Читайте також:  Три популярні продукти, які продовжують життя

Червоні барвники Е122, Е123, Е124, Е127, Е129. Використовуються в замінниках м’яса і риби, виготовлених з рослинного білка, соусах, цукерках і джемах.

Крім псевдоалергії барвники E122, E124, E129 також можуть викликати гіперактивність у дітей. Барвник E127 здатний провокувати порушення щитовидної залози.

E123 підозрюється в здатності пошкоджувати нирки. У США цей барвник заборонений – дослідження на тваринах показали, що він може викликати рак.

Коричневі барвники E150, E151, E154, E155. Присутні в кексах, пирогах та іншій випічці, цукерках, соусах, копчених продуктах. США продукти з Е150 супроводжуються маркуванням, що вказує на потенційний ризик захворювання на рак. Барвники E154 і E155 здатні викликати пошкодження внутрішніх органів.

Читайте також:  Медики розповіли про найпоширеніші побічні ефекти прийому парацетамолу

Консерванти. Використання консервантів певною мірою виправдано: вони запобігають зростанню бактерій, цвілі і дріжджових грибків. Але деяких консервантів потрібно все ж уникати.

E220 (двоокис сірки) дуже широко використовується речовина для зберігання сухофруктів і готових страв. Можливими реакціями на цей консервант можуть бути головні болі, нудота і діарея.

Е249 і Е250 – одні з найпопулярніших консервантів у виробництві м’ясних продуктів. Ці добавки є судинорозширювальними і гіпотензивними, що особливо шкідливо для дітей.

Загусник. Такі добавки, як камедь ріжкового дерева і гуарова камедь, покращують структуру їжі. З їх додаванням соуси, молочні продукти знаходять приємну консистенцію. Ці загусники нешкідливі.

E407-згущувач, що додається в кетчупи, соуси і пудинг. Він виводиться з організму неперетравленим і знижує в ньому засвоєння поживних речовин.

Читайте також:  Ось що відбувається, коли ви кидаєте палити - через 1 день, місяць, рік, 5 років

Загущувач E425 часто використовують в “скляній” локшині (фунчоза). Даний компонент перешкоджає всмоктуванню поживних речовин в кишечнику.

Підсилювачі смаку. Добавки від E620 до E625 або глутамати викликають звикання до смаку продукту, бажання їсти його знову і знову. Мігрень, біль у животі, високий кров’яний тиск-все це може виникати в результаті вживання глутаматів у великій кількості.

Підсолоджувачі. Підсолоджувач E951 – аспартам, як було показано експериментами на тваринах, може викликати головний біль і втрату пам’яті. Добавка E999, що додається в пінисті напої, здатна зменшувати кількість клітин крові або обмежувати їх функцію.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News