Останнім часом тема про шкоду і користь м’яса широко обговорюється. Спробуємо розібратися, яке м’ясо небезпечніше з об’єктивних причин.

Багато вчених говорять про небезпеку червоного м’яса для здоров’я. Були отримані дані, що регулярне вживання червоного м’яса підвищує ризик серцево-судинних захворювань і раку, зокрема, пухлин товстої кишки. Фахівці навіть назвали допустиму норму вживання червоного м’яса – близько 60 грамів в день. Разом з тим, є дослідження, які показують, що біле м’ясо не менш небезпечне.

А деякі вчені приходять до висновку, що м’ясо взагалі не варто звинувачувати в розвитку раку і хвороб серця. Так, деякі фахівці вважають, що справа не в м’ясі, а в тому, як його готують – в великій кількості жиру, смаженні і промисловій переробці.

Спробуємо розібратися з об’єктивними даними. Справа в тому, що куряче м’ясо – саме алергенне. Воно перевершує за цим параметром всі інші популярні види м’яса. Крім того, птахи схильні до захворювань, зокрема, сальмонельозу. Тому їсти м’ясо птиці можна тільки після хорошої термічної обробки.

Що стосується свинини, то це м’ясо, як і баранина, вважається самим жирним. Але це не означає, що від нього потрібно повністю відмовитися – досить замінити частину такого м’яса менш жирним. Для цієї мети підійде пісна яловичина, кролик, індичка і та ж курка.