Чому літні люди часто не можуть згадати ті речі, які вони знали все свою життя? Як з’ясувалося, відповіді на це питання наука дати не може. У публікації журналу Neuron вчені висловили думку про те, що процеси старіння мозку і забудькуватості залишаються загадкою для медицини: за їх словами, лікарі не знають, чому у міру старіння людини змінюється її пам’ять.

«При настанні старості старіє не тільки тіло. Погіршується робота мозку – нова інформація запам’ятовується набагато гірше, стає неможливим згадати те, що було все життя добре знайоме. Але чому так відбувається? Причини цього поки що не зовсім зрозумілі», – розповіли дослідники з Каліфорнійського університету в Дейвісі.

Читайте також:  Які продукти вживати, щоб уникнути появи каменів у нирках

Дослідники відзначили, що вікові проблеми з пам’яттю у людей корелюють зі зменшенням імпульсів на ділянці кори мозку, який пов’язує центр пам’яті і великі півкулі. У зв’язку з чим стихає мозкова активність, загадка.

За однією з версій, це може бути пов’язано з тим, що в гіпокампі зменшується кількість стовбурових клітин. До 60-70 році життя їх рівень знижується найбільш суттєво – у цей період люди стикаються з тим, що пам’ять їм відмовляє, як з явищем, а не випадковістю.

Спостереження вчених показали, що різні види пам’яті втрачають у якості з віком з різною швидкістю. Наприклад, за їх словами, просторова пам’ять довше залишається працездатною, ніж пам’ять про різні об’єкти.

Читайте також:  Артрит: названі перші симптоми і чинники ризику

Експеримент, в ході якого дослідники стежили за активністю мозку у 20 літніх і молодих учасників, показав: до погіршення пам’яті веде різке падіння активності в передньо енторінальної кори, що представляє собою ділянку мозку в скроневій частці. Її пошкодження при травмах мозку або масова загибель її клітин при хворобі Альцгеймера призводить до погіршення роботи пам’яті і ослаблення когнітивних здібностей, констатували автори проекту.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News