Високий рівень холестерину може збільшити ризик серцево-судинних захворювань. ЛПНЩ-тип холестерину, який називають “поганим”. Він здатний прилипати до стінок артерій зсередини, тому саме за ним потрібно пильно стежити.

Дослідження показало, що на підвищення рівня холестерину може вказати шкірне захворювання.

Фахівці виявили зв’язок між високим рівнем холестерину в крові і симптомами псоріазу. Це захворювання, при якому виникають червоні, шелушащиеся, покриті кіркою ділянки шкіри. Часто такі пацієнти мають високий рівень холестерину через клас імунних клітин, які пов’язані з гіперліпідемією (велика кількість жирів в крові) і розвитком симптомів хвороби, повідомляє Express.

Вчені провели експеримент на мишах, досліджуючи тварин зі специфічними імунними клітинами. Вони називаються самореактивні Т-клітини, що контактують з ліпідним біслоєм, і високим рівнем холестерину. Вчені помітили, що у мишей з гіперліпідемією розвивалися шкірні захворювання, схожі на звичайний псоріаз у людей.

Щоб знизити рівень холестерину, фахівці рекомендують скоротити споживання жирної їжі, особливо тієї, яка містить насичені жири. Однак можна їсти продукти, що містять ненасичені жири, такі як оливкова олія. Крім того, рекомендується звернути увагу на середземноморську дієту. Вона багата овочами, фруктами, бобовими і горіхами.