Медик перерахував симптоми, які можуть сигналізувати про предіабет. Це, в тому числі, поява проблем зі шкірою – її сухість (особливо на ліктях), утворення темних плям в області зіткнення з одягом (на шиї, в області пахв, під молочними залозами). Якщо це супроводжується втомою, слабкістю, спрагою, сухістю в роті, постійним почуттям голоду, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.

Серед факторів ризику предіабету: зайва вага, вік після 45 років, гіпертонія, спадкова схильність. Зверніть увагу на обсяг талії — більше 94 см у чоловіків і більше 80 см у жінок є небезпечним станом.

Як раніше розповіла ендокринолог Надія Максимова, незначне перевищення норми рівня цукру в крові вважається станом предіабету.

Читайте також:  Названий кращий спосіб зварити курячі яйця

– Один з 13 дорослих людей має предіабет, а кожна шоста дитина народжена від матері, яка під час вагітності мала високу глюкозу в крові, — і в 84% випадків підвищення рівня глюкози було асоційоване з діабетом, — відзначала медикиня.

Факторами розвитку цукрового діабету другого типу є зайва вага і гіподинамія. Крім того, діабет може розвинутися через високий рівень холестерину в крові і постійного підвищеного тиску.

Від предіабету можна позбутися, змінивши спосіб життя. Людям, що знаходяться в групі ризику, слід перейти на збалансоване харчування, збільшити фізичні навантаження і регулярно стежити за рівнем цукру в крові.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News