Відразу дві людини заразилися туберкульозом через домашніх кішок в Англії. Вчені вже заявили , що це перші в історії випадки передачі хвороби таким шляхом.
 
Раніше люди ніколи не заражалися туберкульозом з вини домашніх кішок , але в Англії зафіксовано вже два подібних зараження. Обидва пацієнти стали жертвою бактерій Mycobacterium bovis , від яких минулого року захворіли дев’ять кішок в графствах Беркшир і Гемпшир . Контактували з ними 39 чоловік перевірили , і у двох виявилася хвороба . Як повідомляється , обидва пацієнти добре реагують на лікування , і безпосередньої небезпеки для їхнього життя немає.
 
Як вважають ветеринари , домашні кішки можуть стати переносниками туберкульозу , бактерії яких вони здатні підчепити в борсукових норах , або від гризунів , які побували в цих норах. Передача бактерій від інфікованої тварини до людини можлива через подряпини , повітряно крапельним шляхом або через заражену їжу. Тим не менше, ризик зараження туберкульозом від кішки є для людини ” надзвичайно низьким” .

” Ми досить сильно розслабилися з приводу туберкульозу , тому що в Англії ця хвороба не спостерігалася вже багато років , але бактерії Mycobacterium bovis повернулися , причому зовсім несподіваним шляхом , – говорить професор Денієль Ганн – Мур , експерт в області здоров’я кішок. – Дуже важливо , щоб люди не думали безтурботно , що на туберкульоз хворіють тільки борсуки та корови. Насправді , цим бактеріям абсолютно все одно , кого заражати ” .

За словами вченої , вона особисто знає про декілька випадків передачі Mycobacterium bovis від собак до людини. І все-таки наявність подібних бактерій в організмах кішок і собак велика рідкість , так як вони зазвичай живуть в тілах домашньої худоби .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТУБЕРКУЛЬОЗ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?