Борис Березовський був повішений людиною , яка постаралася зробити так , щоб це потім виглядало , як самогубство . З такою заявою на судових слуханнях з приводу смерті втікача російського олігарха виступив відомий німецький учений , експерт в області повішення й удушення Бернд Брінкман .
 
В Англії проходять судові слухання з приводу причини смерті російського олігарха Бориса Березовського , знайденого повішеним у будинку своєї колишньої дружини в березні минулого року. Вчора на них виступав особистий охоронець мільярдера , який розповів , що Березовський страждав від важкої депресії і приймав ліки , а також неодноразово говорив про самогубство.
 
Олігарх переживав судовий програш своєму колишньому партнеру Роману Абрамовичу , у якого Борис Березовський хотів відсудити $ 5 млрд як компенсацію за вимушений продаж активів по “викидними цінами”. Суддя відхилив всі претензії Березовського , після чого йому довелося сплатити судові витрати , складові десятки мільйонів доларів. До того часу олігарх вже давно жив у борг , обіцяючи своїм кредиторам все повернути після перемоги над Абрамовичем , в якій він не сумнівався.
 
Програш поставив Березовського на межу розорення . Він продав всі свої будинки , колекційні автомобілі і навіть картини , розпустив прислугу , закрив офіс і переселився в будинок колишньої дружини , яка милостиво дозволила йому там проживати . Останній залишився в олігарха охоронцем і виявив Березовського мертвим у ванні цього будинку в березні 2013 . Після чого відразу ж виникли чутки , що Березовського вбили на замовлення російських спецслужб.
 
Вчора на суді виступив німецький психіатр , який лікував олігарха від депресії. Але найбільший інтерес викликав виступ одного з найвизначніших німецьких експертів в області повішення й удушення професора Бернда Брінкмана (на фото праворуч) , запрошеного родиною покійного . 74-річний вчений вважає , що російського олігарха убили. Він вказав на той факт , що странгуляційна борозна на шиї не збігається з лінією тиску , яка утворилася б при добровільному повішення на шарфі , так як виглядає занадто горизонтальною. Крім того , у Бориса Березовського було пурпурно-червоне обличчя , а професор Брінкман за всю свою кар’єру не бачив такого кольору на обличчях самогубців, які повісилися.
Відзначимо , що британський коронер , який проводив розтин тіла олігарха , заявив , що не помітив ніяких ознак насильницьких дій . І , на його думку , Березовський таки повісився сам.

Читайте також:  Деякі корисні продукти можуть бути небезпечними при густій крові