Проживання в шумних районах підвищує ймовірність розвитку деменції, як припустило дослідження. Збільшення середнього рівня шуму всього на 10 децибелів підвищує цей ризик на 30%.

Якщо за вашим вікном безперервний шум рухомих автомобілів, а поруч залізнична лінія або аеропорт, ймовірність зіткнутися зі старечим недоумством сильно збільшується. Рівень шуму це фактор, за яким можна передбачити цілий ряд нездужань. Його підвищення всього на 10 децибелів (різниця між диханням і пошепки) збільшує ризик розвитку старечого недоумства на 30%.

Також на 36% підвищується небезпека помірних когнітивних порушень, включаючи пам’ять і навички мислення, як розповіли вчені з Університету Мічигану. Вони спостерігали за 5 227 людьми старше 65 в Чикаго і виявили фактори ризику старечого недоумства. До них відносяться забруднення повітря, отруєння свинцем і підвищений рівень шуму від залізниць, автомобілів, літаків, індустріальних підприємств і будівництва.

Читайте також:  Названо очевидні продукти, які підвищують артеріальний тиск

Рівень шуму в ході дослідження варіювався від 51 до 78 децибелів. Це різниця між проживанням в тихому спокійному районі і поблизу від жвавої автостради. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Wiley. На кожне підвищення рівня шуму на 10 децибелів ризик старечого недоумства виростав майже на третину. А значить, якщо рівень шуму збільшується на 30 децибелів, ймовірність хвороби Альцгеймера підвищується майже на 100%.