Багато хто хоче пожити максимально довго, залишаючись при цьому здоровими і молодими. Разом з тим мало хто знає, що деякі щоденні звички значно прискорюють старіння організму. З іншого боку, зупинити плин часу можна, просто трохи змінивши спосіб життя. Фахівці рекомендують звернути увагу на кілька нюансів.

Сон

Під час сну відновлюються всі системи організму, в тому числі здатність шкіри до регенерації. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Clinical and Experimental Dermatology, жінки, які не мали проблеми зі сном, на 30% рідше стикалися з передчасним старінням шкіри і появою зморшок, ніж ті, які погано спали. Експерти з National Sleep Foundation рекомендують спати від семи до дев’яти годин на добу.

Читайте також:  Ключ до довголіття побачили в улюбленій багатьма ягоді

Догляд

Щоденне зволоження шкіри допоможе позбутися від складок і зморшок. “Зволожуючий крем затримує воду в нашій шкірі, надаючи їй більш молодий вигляд”, – пояснили фахівці. При цьому використання сонцезахисного крему захищає її від фотостаріння. Лікарі рекомендують вибирати засіб з SPF не менше 30, що захищає як від УФ-А, так і від УФ-В променів.

Вода

Недостатня кількість води в організмі може привести до зневоднення і збою в роботі організму. За даними Гарвардської медичної школи, середньостатистичній здоровій людині потрібно від чотирьох до шести склянок води на день.

Фізична активність

Щоб запобігти передчасному старінню, важливо підтримувати фізичну активність на високому рівні. “Результати кількох досліджень показують, що помірні вправи можуть поліпшити кровообіг і зміцнити імунну систему. Це, в свою чергу, дозволяє людині не тільки виглядати, але і відчувати себе молодим”, – відзначили в Американська академії дерматології.

Читайте також:  Дієтологи пояснили, скільки м'яса потрібно їсти в холодний період року

Харчування

Вживання великої кількості свіжих фруктів і овочів може допомогти запобігти різним пошкодженням, що ведуть до передчасного старіння організму, розповіли медики. “Результати досліджень показують, що дієта, що містить багато цукру або інших рафінованих вуглеводів, може прискорити старіння”, – додали вони. Зокрема, в дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Dermatology, говориться, що при високому рівні глюкози або фруктози в крові цукру зв’язуються з амінокислотами в колагені і еластині, пошкоджуючи їх і фактично не дозволяючи організму відновлюватися.

Куріння

За словами дерматологів, куріння значно прискорює старіння шкіри. Токсини в сигаретному димі викликають звуження кровоносних судин, запобігаючи потраплянню кисню і поживних речовин в шкіру. Як відзначили вчені, у курців в три рази більше зморшок, ніж у некурящих.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News