Про те, як розпізнати ознаки інсульту, що наближається, розповіла в своєму Instagram кардіолог і терапевт Світлана Зубаїлова.

Гіпертонія. За словами медикині, у здорової людини тиск повинен бути в межах показників 120/80. Якщо ці цифри підвищуються, починається гіпертонічна хвороба. Лікарка підкреслює, що люди з високим тиском знаходяться в зоні ризику.

– Проблема посилюється, коли гіпертензія стає стійкою, а показники тонометра перевищують цифри 140/90, — говорить Зубаїлова.

Занадто густа кров. При підвищеній в’язкості крові зростає ризик виникнення тромбів, що в рази збільшує ймовірність ішемічного інсульту — тромб закупорює артерію в головному мозку, перекриваючи кровообіг.

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою

Підвищений холестерин. В цьому випадку судини звужуються, зменшується їх прохідність, збільшується ризик тромбозу.

Аритмія. Перепади серцевого ритму негативно впливають на всю серцево-судинну систему.

Оніміння рук і ніг. Сюди ж відносяться поколювання і “тривалі мурашки”. Це говорить про поганий кровообіг і в більшості випадків пов’язано з малоактивним способом життя.

Шийний остеохондроз.

– Сама по собі патологія не є прямим передвісником інсульту, але значно підвищує ймовірність його виникнення з віком. При шийному остеохондрозі перетискаються шийні артерії, внаслідок чого погіршується головний кровообіг, – підкреслює медикиня.

Апное (зупинка дихання уві сні). Між апное і інсультом немає прямого зв’язку, проте ця патологія може привести до аритмії і гіпертензії.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Лікарка зазначила, що при появі цих симптомів необхідно відразу ж звернутися до лікаря для обстеження.