Щоб обзавестися красивою, рівною, привабливою засмагою потрібно дотримуватися простих правил і набратися трохи терпіння. Інакше можуть виникнути опіки, зморшки і алергія.

Вважається, що бронзовий загар – атрибут красивих, сексуальних, привабливих людей, але засмага не завжди хороша для здоров’я. У всьому потрібно знати міру, бажання краще засмагнути може привести утворення опіків і виникненню фотодерматозу (алергія на сонце). А тривале перебування на сонці може викликати онкологічні захворювання шкіри, сонячний удар, зневоднення організму. Як же засмагати правильно, щоб отримати задоволення, красиву засмагу і насолодитися відпочинком?

По-перше, чому шкіра темніє на сонці?

Сонячні промені бувають двох видів ультрафіолетові промені спектру А (УФА) і ультрафіолетові промені спектру B (УФВ). УФА і УФВ по суті є радіацією, яка опромінює шкіру людини, і може стати причиною онкологічних захворювань при довгому перебуванні на сонці. Засмага – захисна реакція організму на радіоактивний вплив сонячних променів. Під впливом сонячних променів меланін (протеїновий пігмент шкіри) темніє, оберігаючи шкіру від опіків. У тих випадках, коли організм не справляється з великою дозою ультрафіолетових променів, виникає алергія на сонце.

По-друге, етапи безпечної засмаги

Очищення шкірного покриву. Перед виходом на сонце до басейну або на пляж, потрібно зробити відлущуючий масаж шкіри. Для видалення відмерлих клітин шкіри використовуються скраби на основі солі, цукру (їх можна зробити в домашніх умовах), або можна скористатися скрабуючою мочалкою з люфи. Коли всі відмерлі клітини поверхні шкіри прибрані, тіло стає гладким і готовим для рівномірної засмаги.

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

Сонцезахисний крем. Крем від засмаги захищає шкіру від дії сонячних променів, і знижує інтенсивність засмаги. Краще засмагати тиждень, але безпечно, ніж спробувати засмагнути за два дні і потім лікуватися. На початку відпочинку краще використовувати сонцезахисні креми з високим рівнем захисту, пізніше, коли шкіра трохи покриється засмагою, можна використовувати креми з нижчим рівнем захисту. Починати краще з крему рівнем захисту не нижче, ніж 30 SPF (фактор захисту шкіри). Людям зі світлою шкірою потрібно починати з кремів 50 SPF.

Як правильно користуватися сонцезахисним кремом:

Наносіть крем від засмаги за 20-30 хвилин, до того, як ви вийдите на сонце і почнете засмагати. Це робиться для того, щоб активні компоненти крему почали діяти і захищали шкіру.

Одного нанесення крему не достатньо на весь день. Залежно від крему, яким ви користуєтеся, його потрібно наносити через кожні 40-120 хвилин. Уважно вивчіть інструкцію до крему, на скільки вистачає його дії, заведіть будильник на телефоні, і через необхідну кількість часу нанесіть крем повторно.

Інші засоби захисту: головний убір, парасоля. У перші дні краще не виходити на відкрите сонце весь час, а обмежитися 30 хвилинами. Тим більше, що відпочиваючі зазвичай не сидять на місці, а ходять зануритися у воду, в цей момент шкіра теж загоряє. Тому краще засмагати в тіні парасольки або дерев.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

Голові не потрібен загар, а навіть навпаки, її краще поберегти від перегрівання, тому дуже важливо одягати головний убір (кепку, панамку, капелюх). Якщо перебувати на активному сонці без захисту на голові, то можна отримати сонячний удар. Волосся стає ламким і пошкодженим, якщо не захищати голову від прямих сонячних променів. Надмірний ультрафіолет викликає появу зморшок, тому головний убір повинен бути з полями або козирком. Можна скористатися парасолькою від сонця, який створить необхідну тінь для обличчя, шиї і голови. В першу чергу страждає ніс, тому потрібно для нього потрібно забезпечити тінь.

Інші засоби захисту: окуляри. Також обов’язковий атрибут для засмаги – сонцезахисні окуляри. Але потрібно пам’ятати, якщо знаходитися в них весь час, то може залишитися рівномірний, білий слід від окулярів. Тому краще засмагати в головному уборі, адже сонячні промені потрапляють на шкіру, навіть коли лице перебуває в тіні, а ось через окуляри сонце не проникає.

Інші засоби захисту: пляжний одяг. Важливо мати у своєму пляжному гардеробі легку сорочку, бажано з довгим рукавом, щоб в ній ходити від готелю до пляжу. При пересуванні від пляжу до кафе, наприклад, страждають плечі, спина, руки, тому їх краще сховати під легким одягом. Адже сонячних променів для спини і рук достатньо, коли ми купаємося і плаваємо.

Час перебування на сонці. Обмежте час перебування на сонці, тому, що від згоряння ніхто не застрахований, навіть люди зі смаглявою шкірою. Як відомо, найбезпечніші сонячні промені до 11 години і після 16. Тому, щоб себе вберегти, краще в середині дня (з 11 до 16) взагалі не виходити на відкрите сонце, або застосовувати всі засоби захисту: головний убір, одяг з довгими рукавами , тінь, сонцезахисний крем. Починати приймати сонячні ванни краще з півгодини перебування на сонці, особливо людям зі світлою шкірою, людям зі смаглявою шкірою можна перебувати годину. Обмежтеся перебуванням на пляжі 2-3 годинами, інакше нетерплячі люди, можуть отримати не гарний загар, а неприємний опік.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Рівномірна засмага. Не забувайте регулярно підставляти під сонячні промені усі боки, щоб засмага була рівною. Якщо ви хочете, щоб у вас не було смужок від купальника, то купальник можна розв’язувати. Також можна відвідати нудистський пляж, головне стежити за станом найніжніших ділянок шкіри.

Стан шкіри. Регулярно перевіряйте стан шкіри, якщо ви помітили червоні плями або висип, терміново ховайтеся від сонця.

Кілька важливих порад

Пийте подовше чистої води, щоб уникнути зневоднення.

Не пийте цукромістячих напої та алкоголь, тому, що вони викликають зневоднення організму.

Після загоряння обов’язково приймайте душ, щоб змити сіль моря і хлорку басейну. Наносіть на шкіру зволожуючий крем.

Приємного відпочинку!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СОНЯЧНА ЕРИТЕМА

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ

АЛЕРГІЯ НА СОНЦЕ: ПРИЧИНИ ТА СПОСОБИ УСУНЕННЯ