Підвищений рівень холестерину-причина утворення бляшок в судинах, що підвищують ризики інсульту і інфаркту. На щастя, є прості способи домогтися зниження холестерину.

Їсти вівсянку. В ідеалі потрібно їсти кашу з цільного вівса, а якщо його немає – з грубих пластівців, але тільки не з пакетика швидкого приготування. Клітковина вівса ефективно допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), небезпечного своїм налипанням на стінки судин.

Вживати горіхи. Не обов’язково волоські. Будь-який. Всі види горіхів забезпечують організм тим типом жирних кислот, які захищають кровоносні судини від холестеринових бляшок. Для цього рекомендується щодня з’їдати близько 45-50 грамів горіхів.

Читайте також:  При прийомі алкоголю практично неможливо відрізнити етиловий спирт від метилового

Ходити пішки. На ходьбу потрібно витрачати щодня не менше 30 хвилин – це підвищує здатність організму очищати кров від жиру після їжі. Лікарі навіть відзначають, що таку норму досить дотримуватися тільки п’ять днів на тиждень. Чим більше людина рухається, тим краще провідність його судин і стан судинних тканин, це головний принцип.

Менше їсти поза домом. Готові страви в більшості випадків сповнені насичених жирів, калорій і натрію. Нерідко з метою економії їжа смажиться в одній і тій же олії кілька разів, в супи для густоти додається борошно, овочеві страви готуються з зіпсованих плодів. Багато спостереження підтверджують: їжа, яка готується людиною вдома, набагато корисніша в плані підтримки стрункості і здоров’я.

Читайте також:  Японські вчені виявили зв'язок між кольором чашки та користю чаю

Пити воду. Щоб очищати організм від поганого холестерину, важливо пити достатню кількість води. Така звичка на 50% знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Нормально спати. У людей, які недосипають або, навпаки, сплять занадто багато, рівень холестерину змінюється в гіршу сторону. Це пов’язано з тим, що метаболічні процеси, що впливають на вміст холестерину, відбуваються вночі.

Відмовитися від кави. Дослідження, котре проводилося в США показало, що у людей, які пили по дві чашки кави в день або більше, рівень холестерину був значно вище в порівнянні з тими, хто до кави був байдужий.

Джерело: МедікФорум

Читайте також:  Кардіолог назвала 5 продуктів для швидкого зниження холестерину