Кожен, хто помічає в себе нижченаведені ознаки, повинен перевіритися у лікаря – хвороба нирок, як і більшість захворювань, краще починати лікувати якомога раніше, щоб уникнути ниркової недостатності.

Нирки відповідальні за регуляцію та виведення з тіла залишкових продуктів метаболізму, токсинів, а також за утворення гормону еритропоетину, необхідного для кровотворення. Їхня здорова діяльність важлива для підтримки водного балансу в організмі та правильного кров’яного тиску. Крім того, нирками контролюються кислотно-лужний баланс та електроліти в організмі. Особливо серйозну шкоду їхньої діяльності завдає високий рівень цукру в крові, діабет.

Змінний колір сечі. Якщо сеча постійно змінює свій колір, це може бути ознакою проблеми з нирками та має бути обстежено медичними фахівцями.

Сильний запах сечі. Іноді ця ознака вказує на початкову ниркову недостатність.

Помітно коливається кількість сечі. Якщо кількість сечі явно не відповідає випитій рідині, слід звернутися до лікаря. Такий симптом може свідчити, що нирки перестали працювати належним чином, і водний баланс порушився.

Набряки. Опухлі пальці та суглоби пальців можуть вказувати на проблеми з нирками. Говорить про це і почуття здуття живота, спричинене скупченням у ньому рідини.

Біль у попереку. Нирки розташовані в ділянці боків, нижче реберної дуги на попереку. Якщо біль виникає у цій зоні, може бути сигналом порушеної функції нирок.

Неприємний запах із рота. Ще одна можлива ознака хворих нирок – особливо, якщо відчувається «аромат» аміаку (у цьому випадку потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря).

Високий кровяний тиск. Підвищення артеріального тиску може свідчити початок ниркової недостатності.