Вчені з Кембриджського університету виявили, що 11 хвилин на день (і 75 хвилин на тиждень) помірної фізичної активності знижують ризик інсульту, серцево-судинних захворювань, деяких видів раку. Про це йдеться у статті, опублікованій у Британському журналі спортивної медицини.

Основними причинами смерті у всьому світі вважаються інсульт та хвороби серця. Нещодавно вчені з’ясували, що знизити ризик розвитку цих захворювань можна знизити, якщо щодня ходити 11 хвилин (або приділяти час іншій фізичній активності помірної інтенсивності), пише Medical Xpress.

Експерти з відділу епідеміології Ради медичних досліджень Кембриджського університету проаналізували дані з раніше опублікованих когортних досліджень. Загалом вони розглянули результати, опубліковані в 196 статтях, які охоплювали понад 30 мільйонів з 94 дослідницьких груп.

З’ясувалося, що 75 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності на тиждень знижували ризик передчасної смерті на 23%. Також це знижувало ймовірність розвитку раку на 7% та хвороб серця – на 17%. Ризик зіткнутися з раком голови та шиї, мієлоїдним лейкозом, мієломою та раком кардіального відділу шлунка у людей знижувався на 14-26%. Що стосується раку легень, печінки, ендометрію, товстої кишки та молочної залози, то в цьому випадку спостерігалося зниження на 3-11%.

Як приклади фізичної активності помірної інтенсивності можна назвати: швидку ходьбу, їзду велосипедом, танці, гру в теніс, піший туризм.