1. Завжди контролювати свою вагу. Зайві кілограми – це додаткове навантаження на серце.
[ads1]

2. Серцевий м’яз без регулярних тренувань слабшає. Тому треба займатися спортом, але без перевтоми (наприклад, обов’язкова ранкова гімнастика і, по можливості, вечірня пробіжка). Найкраще дотримуватися наступного правила: фізична активність 3 рази на тиждень, 30-60 хвилин, при пульсі приблизно 130 ударів на хвилину.

3. Безсоння погано відбивається на роботі серця. Виявляється, якщо людина постійно не висипається, то ризик виникнення проблем з серцем збільшується на 65%! Не пийте кави в другій половині дня, а краще – не пийте її зовсім. Лягайте спати і вставайте в один і той же час. Здоровий сон – здоровий організм. Якщо ж у вас серйозні проблеми зі сном – сходіть до лікаря і проконсультуйтеся з цього приводу. Щоб розслабитися, зняти м’язові спазми, розширити судини, приймайте перед сном 1 ч.л. меду зі склянкою теплого молока. Це найкраща профілактика тахікардії та стенокардії.

4. Корисний для серця риб’ячий жир: він запобігає розвитку тромбозу, атеросклерозу, ішемії серця. Сьогодні науково доведено, що риб’ячий жир знижує ризик виникнення атеросклерозу і тромбів. Таким чином, зменшується ризик захворювань серця, порушення серцевих ритмів. Крім того, риб’ячий жир знижує рівень т. н. «поганого» холестерину і підвищує рівень «хорошого». Його потрібно приймати в профілактичних цілях ще до того, як з’являться проблеми з серцем, – тільки так можна попередити розвиток серцево-судинних катастроф.

5. Для контролю за рівнем холестерину (а він сильно впливає на стан серця і судин) слід обмежувати себе у вживанні жирного м’яса, копченостей, солодкого. Корисно заправляти їжу лляним або рапсовим маслом.

6. Підтримувати роботу серця можна за допомогою рецептів народної медицини (відвар глоду і пустирника – по 6 ст. л. сухих плодів і трави в термос, залити 1,5 л окропу, настоювати протягом ночі, а потім процідіть). Приймати відвар потрібно по півсклянки 3 рази на день.

7. Якщо є проблеми з серцем або високий рівень холестерину, то пити спиртне, курити, їсти жирну їжу, пити каву не можна.

8. Боріться зі стресом. Тривалий стрес шкодить серцю. Механізм украй простий: той, хто нервує, більше курить, частіше вживає алкоголь або об’їдається солодощами. Це позначається на здоров’ї, так як в цьому випадку підвищується тиск, зростає концентрація ліпідів (холестерину) і кортизолу, який сприяє ожирінню. Стрес – не тільки ситуації, в яких ви нервуєте, але і негативні емоції, які відчуваєте, наприклад сором, почуття провини або злість. Щоб від них звільнитися, необхідно оволодіти мистецтвом розслаблення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ СЕРЦЕ?

СИМПТОМИ ХВОРОГО СЕРЦЯ

5 ОЗНАК ТОГО, ЩО СЕРЦЕ СКОРО ВІДМОВИТЬ