Денний сон допомагає відновити заряд бадьорості, він ніби вставляє в людину нову батарейку. Але дуже важливо спати правильно та не захоплюватися цим процесом.

Денний сон допоможе вам почуватися відпочиваючим та повним сил. Він має інші переваги для здоров’я. Одне дослідження показало, що денний сон може поліпшити пам’ять щодо нової інформації. Південний сон також дозволяє відчути себе бадьорішим і трохи емоційно перезавантаженим, він знижує стрес, щоб ви були менш імпульсивними і краще справлялися з розчаруванням.

Але у сну можуть бути свої недоліки. Денний сон для дорослих повинен тривати трохи більше години і, мабуть, найкраще обмежитися 15-20 хвилинами. Все, що виходить за межі цього, особливо з урахуванням часу доби, може мати небажані наслідки.

Незалежно від того, наскільки ви втомилися, ваш сон не повинен тривати більше години. Інакше ви ризикуєте порушити графік сну на ніч уперед. Денний сон для дорослих має бути відносно коротким, що допоможе зберігати енергію, не порушуючи циркадні ритми.

Короткий сон важливий, переконайтеся, що ви лягаєте спати рано протягом дня. Можливо, найкраще подрімати на початку дня, наприклад, до 14 чи 15 годин. Будь-який пізніше може порушити графік сну.

Справа не в тому, що довгий сон шкідливий, але він пов’язаний із ризиком. Найбільший – інерція сну. Дрема протягом години або довше збільшує ризик впасти у стадію глибокого сну. З цих стадій важче прокидатися, і наслідком пробудження з глибших циклів сну є сплутаність свідомості. Коли це станеться, ви прокинетеся з відчуттям слабкості – це інерція сну.

Такий відпочинок не дасть свіжості. До речі, денний сон не призначений для того, щоб компенсувати втрачений сон уночі. Хоча він може допомогти ненадовго переорієнтуватися, це не є довгостроковим рішенням.