Вузькі джинси Skinny (скіні), які щільно обтягують фігуру, підкреслюючи ваші стегна, зараз дуже популярні. Причому носять їх не тільки дівчата, а й чоловіки. Однак, лікарі попереджають, що це може бути шкідливо для здоров’я. Розповідаємо, до яких наслідків може призвести любов до обтягуючих джинсів і в яких випадках носити їх не варто.

Якщо у вас кандидоз

В першу чергу джинси Skinny не люблять гінекологи, тому що вони можуть спровокувати молочницю (кандидоз) або погіршити перебіг хвороби. Вузька туга тканина, яка здавлює і натирає шкіру, а в жарку погоду створює «парниковий ефект», сприяє розмноженню грибків Candida. І навіть якщо основна причина молочниці криється не в джинсах, вони точно не сприяють одужанню, тому в період лікування краще носити вільні речі з дихаючих тканин.

Якщо у вас цистит

Вузькі джинси, особливо, якщо ви насилу їх можете натягнути, стануть ще одним фактором, що сприяє розвитку циститу. Кровообіг в органах малого таза порушується, знижуючи захисні функції і перешкоджаючи нормальній роботі сечового міхура.

Якщо ви схильні до варикозу

Джинси стягують нижню частину тіла подібно корсету. Вони здавлюють судини і нерви, порушуючи кровотік в нижніх кінцівках. В результаті до вечора ноги набрякають, відчувається втома і тяжкість в ногах. Якщо ви перебуваєте в групі ризику або вже страждаєте варикозом, вузькі джинси не повинні бути улюбленим предметом вашого гардеробу.

Якщо у вас целюліт

Ще один негативний аспект носіння тісних джинсів – ліподистрофія. Робота кровоносної і лімфатичної системи порушується, що призводить до застою рідини, а з часом до накопичення жирових відкладень.

Якщо у вас болить спина

Британська асоціація мануальних терапевтів вважає, що однією з причин постійних болів в спині є вузькі джинси. Вони стягують тазостегнові суглоби, змушуючи вас рухатися неприродним чином. І ситуація може стати ще гіршою, якщо одночасно носити взуття на високих підборах.

Якщо при ходьбі ви відчуваєте болі в області стегна

На думку лікарів вузькі джинси можуть спровокувати синдром Рота-Бернхардта, в результаті постійного здавлювання, і, як наслідок, порушення харчування нерва, який переходить з пахової області в стегно. Ви можете помічати слабкість (зазвичай в одній нозі), оніміння, болі в паховій області, а ноги при ходьбі можуть підгинатися.

Звичайно, не варто думати, що всі ці хвороби виникають тільки від вузьких джинсів. Просто не носіть їх щодня (2-3 рази на тиждень достатньо). І не вибирайте моделі, які на два розміри менше вашого.

Джерело: Домашний очаг