Дослідження показало, що риб’ячий жир дійсно знижує ризик інфаркту, а також допомагає в профілактиці раку і підвищує шанси на перемогу, якщо хвороба вже прийшла.

Американські вчені опублікували в журналі Science Daily результати п’ятирічного спостереження за 26 тисячами людей. Фахівці хотіли зрозуміти, чи є сенс у вживанні продуктів або біодобавок, що містять ненасичені жирні кислоти.

З приводу корисних жирних кислот більшість учених дотримуються позитивної думки – вони допомагають засвоєнню корисних речовин, у тому числі, вітаміну D, а також необхідні для формування клітин і захисту судин від «поганого» холестерину.

Дослідження показало, що риб’ячий жир дійсно допомагає знизити ризик інфаркту. А ще у нього є здатність допомагати у профілактиці раку, а також прийом риб’ячого жиру покращує виживаність серед тих, хто вже зіткнувся з онкологічним діагнозом.

При цьому є два моменти, на які важливо звернути увагу. Для отримання позитивного ефекту найкраще вживати рибу жирні сортів, а не біодобавки з риб’ячим жиром. В тиждень достатньо 1-2 порції жирної риби. Примітно, що збільшення вживання риби не впливає на позитивний результат – сім порцій риби в тиждень дадуть такий же результат, як дві порції. А це є ще одним свідченням на користь різноманітного повноцінного раціону.