Представник сімейства айстрових розторопша, завдяки корисним речовинам, що містяться в складі, володіє багатьма цілющими властивостями для організму людини. Експерти в галузі медицини склали ТОП-10 найбільш важливих для здоров’я людей особливостей даної рослини.

В результаті досліджень вчені довели, що розторопша – потужний гепатопротектор, тому її застосовують при лікуванні гепатиту, цирозі і токсичному ураженні печінки. Завдяки вмісту в рослині силімарину, вона ефективно для захисту організму від онкологічних захворювань.

Та ж речовина допомагає нормалізувати рівень глюкози, внаслідок чого захищає від цукрового діабету. Розторопша очищає кровоносні судини від атеросклеротичних бляшок і знижує рівень холестерину в організмі.

Читайте також:  Довгий робочий день збільшує ризик смертельної хвороби на 13%

Також представник сімейства айстрових нормалізує роботу печінки, перешкоджаючи розвитку жовчнокам’яної хвороби. Розторопша має властивості уповільнення процесів старіння і вікового зниження активності головного мозку, тому її часто застосовують для лікування деменції.

Ще один цілющий ефект рослина надає на шкіру, позбавляючи від зморшок і потемніння шкірного покриву. Корисна розторопша і для стимуляції вироблення молока у годуючих матерів. На останній сходинці ТОП-10 експерти розмістили допомогу рослини у відновленні кісткової системи.