Згідно з даними декількох десятків досліджень, низький рівень вітаміну D в організмі веде до підвищеного ризику розвитку артеріальної гіпертензії.

Кардіолог Ірина Мурадян розповіла у своєму Instagram, який вітамін відіграє важливу роль у профілактиці захворювань серця та судин. Вона розповіла, що італійські вчені проаналізували понад 30 наукових робіт, в яких вивчали дефіцит вітаміну D. У більшості цих досліджень було виявлено зв’язок між нестачею цього вітаміну і підвищеним ризиком розвитку артеріальної гіпертонії.

Мурадян зазначила, що дефіцит вітаміну D може розглядатися як додатковий некласичний фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань. А значить може бути не тільки засобом профілактики, але і компонентом в лікуванні гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань.

В Україні нормальним вважається показник від 30-60 нг/мл. Багато експертів вважають, що у більшості українців спостерігається його нестача. Особливо небезпечно це для дітей і літніх людей, оскільки загрожує серйозними проблемами з боку опорно-рухового апарату.

Кому потрібно здати аналізи на рівень вітаміну D? Перш за все тим, хто страждає від захворювань кісток і суглобів. Рекомендується зробити аналіз майбутнім мамам, пацієнтам із запальними і системними захворюваннями, а також всім літнім людям, у яких були переломи в недавньому минулому. Особливо, якщо перелом виник «на рівному місці» – після впливу, який на перший погляд не здавався серйозним.