Батькам не можна шльопати своїх малюків за будь-які провини , нехай навіть і зовсім рідко . Дослідники з’ясували , що через це діти виростають більш агресивними , а їх поведінка псується.
 
Чим частіше і суворіше батьки будуть карати дітей за погану поведінку ляпанцями , тим вище ризик того , що вони доб’ються повністю протилежного ефекту . Тобто діти з віком будуть вести себе ще гірше і агресивніше . Дослідники встановили , що тих малюків , яких шльопали в 5-річному віці , згодом у школі частіше лаяли за поведінку .
 
Незважаючи на постійно зростаючу гору наукових доказів того , що фізичні покарання дітей шкідливі для їх психічного розвитку , багато батьків раніше вважають за краще використовувати ремінь або власні руки , щоб пояснювати своїм нащадкам їх помилки. Найчастіше тата і мами посилаються на свій досвід і кажуть , що самі отримували подібні покарання , коли робили помилки , що нібито зробило з них потім хороших людей .

” Багато дітей стикаються зі шльопанням в якій-небудь період життя , – говорить автор дослідження доктор Майкл Макензі з Колумбійського університету в Нью – Йорку. – Спочатку ми опитували батьків з дітьми у віці 3-5 років про те , чи практикувалися в їхній родині покарання у вигляді ляпанців і як часто. Трохи пізніше ми зустрічалися з мамами і дізнавались про поведінкові проблеми дітей , а також самі перевіряли словниковий запас школярів у віці 9 років. Висновки однозначні – фізичні покарання роблять дітей більш неслухняними й агресивними. Крім того , вони гірше справлялися зі словниковими тестами , через які ми просили їх пройти , ніж діти , які ніколи не піддавалися фізичним покаранням ” .