Те, з якою силою людина тисне руку співрозмовнику при зустрічі говорить не тільки про її особистісні якості і силу характеру, але і може виявитися ознакою серйозного захворювання. Вчені з університетів Брістоля та Східної Фінляндії зробили такий висновок, вимірявши м’язову силу стиснення кисті серед 776 добровольців.

Вони з’ясували, що у людей зі слабкою м’язовою хваткою вище ймовірність розвитку діабету. Один з авторів дослідження доктор Сетор Кунуцор вважає, що метод виявлення цього захворювання за допомогою перевірки роботи м’язів є простим і дешевим. Такий спосіб може бути використаний для виявлення схильності до діабету другого типу, повідомляє The Mirror.

Читайте також:  Вранці людину може настигнути особливо важкий серцевий напад

Вчені стверджують, що сила стиснення кисті знижується вдвічі при ризику захворювання. Відзначається, що зв’язок між силою рукостискання і розвитком діабету зберігався навіть при обліку інших факторів, таких як вік, генетика, фізична активність, куріння, гіпертонія, наявність зайвої ваги. Причому, серед жінок такий тест дає найбільш ймовірний результат.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News