Те, з якою силою людина тисне руку співрозмовнику при зустрічі говорить не тільки про її особистісні якості і силу характеру, але і може виявитися ознакою серйозного захворювання. Вчені з університетів Брістоля та Східної Фінляндії зробили такий висновок, вимірявши м’язову силу стиснення кисті серед 776 добровольців.

Вони з’ясували, що у людей зі слабкою м’язовою хваткою вище ймовірність розвитку діабету. Один з авторів дослідження доктор Сетор Кунуцор вважає, що метод виявлення цього захворювання за допомогою перевірки роботи м’язів є простим і дешевим. Такий спосіб може бути використаний для виявлення схильності до діабету другого типу, повідомляє The Mirror.

Вчені стверджують, що сила стиснення кисті знижується вдвічі при ризику захворювання. Відзначається, що зв’язок між силою рукостискання і розвитком діабету зберігався навіть при обліку інших факторів, таких як вік, генетика, фізична активність, куріння, гіпертонія, наявність зайвої ваги. Причому, серед жінок такий тест дає найбільш ймовірний результат.