Сьогодні практично жодна людина не може впевнено говорити про те, що вона не схильна до стресів. У житті кожного вистачає приводів для переживання: неприємності на роботі, складності у відносинах із коханими, хвороби та невдачі дітей. Все це вибиває з душевної рівноваги та змушує нервувати. Щоб усунути викликаний стресом дискомфорт, багато хто починає приймати заспокійливі препарати, але ефект від них далеко не завжди виявляється достатнім. Крім медикаментозних засобів, лікарі рекомендують ще кілька альтернативних способів боротьби з нервовою перенапругою:

  1. Заняття спортом. При фізичному навантаженні в організмі активізується синтез гормону щастя. Ви, напевно, помічали, наскільки задоволеними і позитивно налаштованими виглядають люди після інтенсивного тренування. Щоб відчути на собі цей ефект, достатньо займатися півгодини на день, і це може бути будь-яка активність, яка вам подобається: біг, спортивна ходьба, тренування на турніках. Унікальний гармонізуючий та заспокійливий ефект має йога: регулярні практики допомагають знайти в собі внутрішні сили, вчать психологічному та фізичному розслабленню, дарують гарне самопочуття. Головна умова досягнення бажаного ефекту – регулярність занять.
  2. Правильне харчування. Грамотно складений раціон – це джерело енергії. І навпаки, якщо ви харчуєтесь напівфабрикатами, зловживаєте солодким, перевантажуєте організм надмірно великими порціями, тоді ваш організм витрачатиме надто багато сил на процеси травлення. Це неминуче позначиться на вашому стані: ви відчуватимете постійну втому та апатію, а це знизить вашу здатність протистояти стресу. Щоб залишатися в тонусі та почуватися добре, слід проконсультуватися з дієтологом та скласти індивідуальний план харчування з урахуванням особливостей вашого організму.
  3. Розумові навантаження. Якщо не займати мозок корисними завданнями, тоді чинити опір тривожним і сумним думкам стає набагато складніше. Щоб не зациклюватись на проблемах та переживаннях, читайте цікаві книги, вивчайте іноземні мови, розгадуйте кросворди. Це допоможе вам відволікатися від стресових ситуацій, а також набувати корисних навичок та знань.
  4. Прогулянки на свіжому повітрі. Природа живе за власними законами, без суєти і тривожності. Щоб долучитися до цього умиротворення, обов’язково виходьте на прогулянки. Споглядайте красу навколишнього світу та дозволяйте його спокою наповнювати вас новими силами та оптимізмом.
  5. Спілкування із позитивними людьми. На наш настрій та здатність протистояти стресу багато в чому впливають люди, які знаходяться довкола нас. Оточуйте себе оптимістично налаштованими людьми, і їхнє позитивне сприйняття світу допоможе вам подолати власний стрес і тривожність.

Як бачите, є чимало способів перемогти стрес і не піддаватися його згубному впливу. Вам залишається тільки вибрати методи, які здаються вам найбільш ефективними.

*На правах реклами