Дослідники з Великобританії відзначають, що через звичку людей колупатися в носі набувають поширення збудники небезпечних захворювань, в тому числі здатних викликати пневмонію, зараження крові і менінгіт.

Вчені з ліверпульської школи тропічної медицини і Королівської лікарні Ліверпуля доводять, що звичка лізти пальцями в ніс сприяє розмноженню небезпечних бактерій. Зокрема, в носі можуть мешкати пневмококи, які потрапляють на руки тих, кому властиво колупатися в носі.

У дітей і літніх людей зі слабкою імунною системою ці бактерії є причиною неприємних захворювань, таких, зокрема, як гострі інфекції середнього вуха та легенів, а також зараження крові.

Читайте також:  Геріатри розкрили головні секрети довголіття, які дають змогу прожити до 115 років

«По суті, саме діти мають велику кількість цих бактерій в носі і є основними переносниками цих бактерій у навколишньому середовищі. При цьому небезпечні пневмококи множаться на крапельну інфекцію в повітрі, яким ми дихаємо”, – зазначила експерт Ліверпульської школи тропічної медицини Вікторія Коннор.

Втім, дослідження показало, що руки дорослих людей через також можуть бути переносниками пневмококів. Причому особливо інтенсивно бактерії переносилися у вологому середовищі.

“Дорослі повинні дотримуватися особливої гігієни рук при контакті з дітьми або літніми людьми. Також вони повинні стежити за гігієною рук у дітей та регулярно чистити їх іграшки і поверхні предметів в їх оточенні”, – висловилися вчені.

Читайте також:  Доктор Комаровський розповів, як уникнути інфаркту в 30 років

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News