Поряд з сучасними захворюваннями, історія пам’ятає епідемії, які викошували величезну кількість людей.

Віспа, відома вже більше шести тисяч років, хвороба забрала більше п’ятисот мільйонів чоловік, без урахування, так і не народженого потомства. Ще в минулому столітті вона, практично під корінь, викошувала населення обох Америк. Більше десяти відсотків хворих вмирали, поки сільський лікар Едвард Дженнер не винайшов вакцину. Завдяки цьому, зараз віспа переможена.

75 мільйонів чоловік, третю частину населення Європи викосила чума в XIV столітті. У той час лікарі лікували хворих, припікаючи відкриті рани розпеченою кочергою. Для самозахисту від зараження, вони носили закриті костюми з щільної тканини з пристосуванням у вигляді дзьоба в області обличчя, для дезінфекції вдихуваного повітря оцтом або ароматичними оліями. Хвороба почала піддаватися тільки в XIX столітті, після відкриття антибактеріальних препаратів.

Антисанітарія підтримувала поширення холери, що забрала в XIX столітті 15 мільйонів життів. Одного дотримання правил особистої гігієни могло виявитися недостатньо. Вимите некип’яченою водою яблуко могло стати джерелом зараження.

Є іспанка грипом чи ні, вчені сперечаються досі. Але ця вірусна інфекція на початку XX століття забрала людей більше, ніж обидві світові війни разом узяті. Перші півроку епідемії від хвороби вмирав в середньому один мільйон людей на тиждень.

І, нарешті, більш свіжа і ближча нам статистика. Після винаходу вакцини від кору в 1966 році, захворюваність цією дитячою хворобою була зведена до мінімуму. У 2019 році світ також накрила епідемія цього захворювання.