Якщо ви хочете в найближчі новорічні свята по-справжньому відпочити, то подаруйте собі кілька ночей якісного сну. Хороший нічний відпочинок допомагає відновитися і набратися сил активного відпочинку.

1. Проводьте час з друзями та дітьми
 
Незважаючи на все те веселе божевілля, яке оточує Новий рік, ці традиції допомагають краще спати. Тісне спілкування з друзями та родичами – ефективний спосіб позбавлення від стресу, що підвищує якість сну. Жінки, що мають багато подруг, у яких також зберігаються позитивні відносини з дітьми, за статистикою, дуже добре сплять ночами.

2. Подивіться новорічні фільми

Нехай це буде стара добра “Іронія долі”, “Чародії” або американська комедія “Один вдома” – в будь-якому випадку, хороше кіно допоможе вам міцніше спати. Дослідники з Університету Каліфорнії в Ірвіні довели, що позитивні новорічні фільми сприяють зниженню рівня гормонів стресу. А ось рівень антистресових гормонів, навпаки, виростає на 87%.

Читайте також:  Курячі яйця захистять судини і позбавлять зайвої ваги

3. Знайдіть час для сієсти

Попереду нас чекає багато вихідних днів, коли ми отримаємо можливість спати не тільки вночі, але і вдень. Якщо вийде, спробуйте вставити в свій щоденний графік денний сон в період з години до чотирьох. З його допомогою можна надолужити упущені години відпочинку ночами, поліпшити продуктивність і настрій. Нетривалий денний сон ніяк не вплине на нічний сон, якщо він не буде тривати довше 90 хвилин.

4. Гуляйте в снігу

Фізичні навантаження позитивно впливають на якість сну. У цьому питанні вони настільки ж ефективні, як і бензодіазепіни – ліки для лікування депресії. До такого висновку прийшли вчені з Університету Оклахоми. А дослідники з Університету Арізони з’ясували, що жінки, які долають навіть короткі дистанції взимку сплять міцніше тих, хто сидить вдома.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок

5. Розслабтеся перед сном

За годину перед відходом до сну краще заспокоїтися і розслабитися. Цей час варто присвятити читанню книг, розмовам з дітьми і родичами. Не слід дивитися телевізор або борознити інтернет, і вже тим більше займатися спортом, так як все це сприяє не релаксації, а збудженню.

6. Дотримуйтеся графіка

Хоча в свята традиційний режим дня збивається, дуже важливо лягати спати і прокидатися в один і той же час. В іншому випадку ви зіб’єте біологічний годинник, що негативно вплине на ваше здоров’я і здатність нормально висипатися. Нехай в канікули ви лягаєте і встаєте пізніше звичайного, але хоча б робіть це в один і той же час. А за пару днів до початку роботи поступово переходіть на звичний графік.

Читайте також:  Симптоми миготливої аритмії

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАСНУТИ В НОВОРІЧНУ НІЧ

ЯК СПАТИ, ЩОБ ВИСИПАТИСЯ?

ЧИ КОРИСНО СПАТИ БЕЗ ОДЯГУ?