За яких недугах можуть стати в нагоді брати наші менші. Як саме чотирилапих використовують лікарі.

Анімалотерапія – великий і цікавий розділ медицини. У зв’язку з його широтою, давайте пройдемо повз дельфінотерапії, тому, що дельфіни є далеко не скрізь, а також апітерапії (бджоли) і гірудотерапії (п’явки). Звернемо увагу на тих, хто поруч.

Каністерапія – лікування за допомогою собак

Собака, мабуть, одна з найбільш товариських і соціалізованих домашніх тварин. Тому, якщо у вас проблеми зі спілкуванням, складності в знаходженні спільної мови з оточуючими, заведіть песика. При цьому, щоденні прогулянки з ним і спілкування з колегами по цеху собаківників допоможуть тримати себе в тонусі. Це легка терапія.

Читайте також:  Вчені встановили важливий фактор поширення туберкульозу

У більш серйозних випадках, при хворобі Дауна та інших важких вроджених патологіях, спілкування з собакою допомагає дитині розвивати координацію рухів і дрібну моторику, нормалізує емоційний фон, вчить спілкуватися і говорити.

Іпотерапія – лікування за допомогою коней

Спілкування з конем, догляд за нею і годування з руки теж покращує психоемоційний фон людини. Крім того, людина в сідлі волею-неволею повинна координувати своє тіло, підтримувати правильну поставу і адекватно реагувати на зміни навколишнього середовища. Тому, іпотерапія показана людям з ДЦП, епілепсією, розсіяним склерозом, порушеннями мозкового кровообігу і наслідками черепно-мозкових травм.

Фелінотерапія – лікування за допомогою кішок

Читайте також:  Вчені з'ясували, яка дієта знижує ризик діабету другого типу

А тепер, котики. Як їх муркотіння на хворому місці допомагає заспокоїти біль, вчені ще з’ясували не повністю. Але це допомагає. Спілкування з кішками, фелінотерапія знижує напругу, артеріальний тиск і агресивність. Це використовується при лікуванні наркоманії та алкоголізму, при позбавленні від депресії, фобій, маній і неврозів. Спілкування з котом показано хворим на шизофренію.