Деякі вважають, що жирову хворобу печінки (патологічна зміна тканин органу, при якому в ньому спостерігається надмірне накопичення жирів) з продуктів провокують в першу чергу жирні. Однак дослідження іспанських вчених показує, що набагато небезпечніше для печінки можуть бути деякі солодкі напої. А при поєднанні цих продуктів ризик збільшується.

Як вказують вчені з Інституту біомедицини університету Барселони (Іспанія), якщо їжа з високим вмістом жирів поєднується з вживанням напоїв, підсолоджених рідкою фруктозою, накопичення жирів в печінці прискорюється. Результати дослідження, проведеного на тваринах, були опубліковані в журналі Molecular Nutrition and Food Research.

Згідно з роботою, ефект, який надає фруктоза на збільшення синтезу жирних кислот в печінці, є більш значним, ніж при вживанні жирів з їжею. Як відзначають дослідники, при раціоні з високим вмістом жирів, доповнених рідкою фруктозою, цей моносахарид може викликати утворення жирів і інгібування (придушення) окислення ліпідів в печінці.

Читайте також:  Найстаріший чоловік Великобританії розповів, як дожити до 110 років

Фруктоза збільшує експресію особливого білка, що пов’язано з появою гіпертригліцеридемії (підвищеного вмісту тригліцеридів в плазмі крові), що є фактором серцево-судинного ризику. Вчені вказують, що ефекти, описані в дослідженні, можуть проявлятися і у людей, пише EurekAlert.

Дослідники підкреслюють, що мова йде саме про рідку фруктозі. “Що стосується підсолоджених напоїв, фруктоза швидко всмоктується і у великих кількостях досягає печінки, викликаючи метаболічні зміни”, – пояснюють вони. Однак при вживанні фруктів кількість фруктози виявляється набагато нижче. Сам процес пережовування і наявність у фрукті клітковини уповільнюють всмоктування фруктози і її надходження в печінку.